Lahzeakhar.com

تور مراکش

امتیاز 5 از 5 | از 377
تورهای پرطرفدار لحظه آخری

مرتبط های مراکش

تور مراکش

در ادامه صفحه تور مراکش می توانید لیستی از به روز ترین تورهای مراکش آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

کشور مراکش واقع در شمال غربی آفریقا، از سمت شما با دریای مدیترانه، از غرب با اقیانوس اطلس و از جنوب با کشور موریتانی همسایه می باشد. گردشگران تور مراکش لازم است بدانند که نام دیگر این کشور مغرب بوده و پایتخت آن شهر رباط است. همچنین مراکش دارای ساحلی بسیار زیبا در کنار اقیانوس اطلس بوده که یکی از جاذبه های اصلی تور مراکش می باشد. جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید از این کشور، تور مراکس را در برنامه سفر خود قرار دهند. نام این کشور از نام پایتخت کهن آن یعنی مراکش گرفته شده است. مراکش به معنای سرزمین خدا بوده و واژه ای از زبان بربر می باشد. همچنین نام بین المللی این شهر مراکو (Morocco) است. جمعیت کشور مراکش در حدود 31 میلیون نفر می باشد. در حدود 57 درصد از جمعیت این کشور در مناطق شهری و 43 درصد از مردم آن در مناطق روستایی مراکش زندگی می کنند. در حدود 50 درصد جمعیت این شهر بی سواد می باشند. گردشگران تور مراکش لازم است بدانند که واحد پول این کشور درهم مراکش و زبان رسمی مردم آن عربی و آمازیغی است. بزرگترین شهر این کشور کازابلانکا و نوع حکومت آن پادشاهی مشروطه بوده و امروزه پادشاه آن محمد ششم است. مساحت این کشور در حدود 712 هزار و 550 کیلومتر مربع می باشد. کشور مراکش در سال 1956 میلادی استقلال یافت، قبل از آن تحت سلطه فرانسه و اسپانیا بوده است. پس از استقلال این کشور در سال 1962 قانون اساسی این کشور توسط همه پرسی تصویب شد. که در این قانون پادشاه کشور از نظر سیاسی و مذهبی در بالاترین درجه قرار دارد. حکومت پادشاهی این کشور با مذهب آمیخته بوده است و در حدود 13 قرن قدمت دارد. گردشگران تور مراکش جالب است بدانند دین رسمی این کشور اسلام می باشد.

مراکش یا مغرب کشوری در شمال غرب آفریقا می باشد و سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور مراکش از این کشور بازدید می کنند. مراکش در جوار اقیانوس اطلس قرار دارد و شعار ملی آن "الله، وطن، ملک" می باشد. پایتخت این کشور شهر رباط بوده که بسیاری از گردشگران تور مراکش آن را مقصد گردشگری خود قرار می دهند. البته لازم به ذکر است که بگوییم بزرگ ترین شهر مراکش کازابلانکا نام دارد که نزد گردشگران تور مراکش هم محبوبیت بالایی دارد. مراکش واژه ای "بربری" به معنای سرزمین خدا است و در زبان عربی آن را المملکه المغربیه می نامند. مراکش نخستین کشور مسلمان می باشد. بنادر مهمی که در این کشور وجود دارد و گردشگران تور مراکش می توانند از آن ها بازدید کنند عبارت اند از: طنجه، محمدیه، اگادیر، کازابلانکا و ناظور.
ساحل طویل این کشور از شمال به جبل الطارق و دریای مدیترانه می رسد. در بین کشورهای آفریقایی مراکش نزدیک ترین کشور به قاره اروپا می باشد که حد فاصل آن ها تنگه جبل الطارق است و این فاصله تا اسپانیا تقریبا 15 کیلومتر است.
کشور مراکش از سمت جنوب با کشور موریتانی، از سمت غرب با اقیانوس اطلس، از شمال با دریای مدیترانه و از سمت شرق با کشور الجزایر دارای مرز مشترک می باشد. این کشور در بخش جنوبی ساحل دریای مدیترانه و بخش جنوبی تنگه جبل الطارق وجود دارد. زبان رسمی در این کشور آمازیغی و عربی می باشد و مردمان آن اغلب به این 2 زبان صحبت می کنند. قابل توجه گردشگران تور مراکش، این کشور در مناطق شمالی تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای قرار دارد و در مناطق غرب و شمال غرب ازنظر آب و هوا، از اقیانوس اطلس تاثیر می پذیرد. طبق سرشماری های صورت گرفته، جمعیت این کشور حدود 30 میلیون نفر است حدود 50 درصد را زنان و 50 درصد دیگر را مردان شامل می شوند.

مراکش یکی از کشورهای زیبایی است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور مراکش را پذیرا می باشد. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه های این کشور در اختیار گردشگران تور مراکش قرار دهیم.
فرودگاه بین المللی محمد پنجم: فرودگاه محمد پنجم یکی از مهم ترین فرودگاه های این کشور است که در شهر کازابلانکا قرار دارد و گردشگران تور مراکش می توانند از آن بهره مند شوند. این فرودگاه همگانی یک باند فرود آسفالت دارد که طول آن حدود 3700 متر است. کد یاتا این فرودگاه CMN بوده و ارتفاع آن از سطح دریا 200 متر می باشد.
فرودگاه بین المللی ناظور: یکی دیگر از فرودگاه های مراکش که گردشگران تور مراکش امکان پرواز در آن را دارند، فرودگاه ناظور در شهر ناظور است. این فرودگاه عمومی دارای باند فرودی آسفالت است که طول آن حدود 3000 متر می باشد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا حدود 175 متر است و کد یاتا آن NDR می باشد.
فرودگاه موگادور: فرودگاه موگادور فرودگاهی همگانی در شهر صویره می باشد که کد یاتا آن ESU می باشد. طول باند فرود فرودگاه حدود 2100 متر است و فرودگاه در ارتفاع حدود 155 متری از سطح دریا قرار دارد.
فرودگاه مراکش منارا: این فرودگاه هم عمومی بوده و هم کاربرد نظامی دارد که کد یاتا آن RAK بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 470 متر است. این فرودگاه یک باند فرود آسفالت دارد که طول آن حدود 3100 متر می باشد.
فرودگاه اگادیر المسیره: فرودگاه اگادیر المسیره یکی از فرودگاه های عمومی مراکش می باشد که در شهر المسیره واقع شده و کد یاتا آن AGA است. این فرودگاه یک باند فرود آسفالت دارد که که طول آن حدود 3200 متر می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا نیز حدود 70 متر است. گردشگران تور مراکش می توانند از سفر به این کشور لذت ببرند.

اگر قصد سفر با تور مراکش را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا از وضعیت آب و هوای این شهر مطلع شوید.
گردشگران تور مراکش باید توجه داشته باشند که آب و هوای مراکش همواره معتدل بوده و امکان لذت بردن از تنوعات این کشور در تمام طول سال وجود دارد. در فصل بهار آب و هوای مراکش گرم و دلپذیر می باشد و در این فصل گردشگران تور مراکش می توانند شاهد شکوفه های درختان و برف روی قله کوه ها باشند. در تابستان نیز هوا گرم می باشد ولی با این حال آب و هوای خنک در کوه های اطلس فراهم است. در مناطق داخلی این کشور آب و هوای قاره‌ ای بوده و در رشته کوه های اطلس بارش برف و باران بیشتر می ‌شود. مناطق جنوبی نیز دارای آب و هوای گرم و بیابانی می باشد.
آب و هوای مراکش در فصل زمستان سرد و مرطوب می باشد، به طوری که شما می توانید در کوه های پوشیده از برف اطلس به اسکی بپردازید و یا در همان زمان در اگادیر به شنا بروید، به همین خاطر در فصل زمستان گردشگران تور مراکش برای شنا و دیگر ورزش‌های آبی به این منطقه سفر می کنند و تنها به گشت و گذار در شهر نمی پردازند. فصل پاییز نیز بهترین زمان برای استراحت است زیرا شب های آن طولانی بوده و باران فصل زمستان هنوز شروع نشده و هنوز هم شنا در دریا لذت بخش می باشد. با تمامی این تفاسیر این کشور دارای آب و هوای معتدل می باشد به طوری که در تمام طول سال هوا خنک می باشد، اما به خاطر وجود کوه های اطلس شب ها خنک تر از طول روز است و نکته لازم به ذکر آن است که تمام گردشگران تور مراکش حتی می توانند در فصل زمستان به این کشور سفر کنند و در رشته کوه های اطلس به اسکی بپردازند.
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است