Lahzeakhar.com

تور قبرس شمالی

امتیاز 5 از 5 | از 1378

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در ادامه تور قبرس شمالی می توانید لیستی از به روز ترین تورهای قبرس شمالی آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


قبرس شمالی منطقه ای است که در سال های اخیر به یکی از قطب های گردشگری جهان تبدیل شده است این کشور سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد و در مرز مشترک قاره های اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. قبرس شمالی به ناحیه شمال کشور قبرس گفته می شود که تحت سلطه ترک ها می باشد.
اگر قصد سفر با تور قبرس شمالی را دارید باید بدانید کشور قبرس میان یونانیان و ترک ها تقسیم شده است به طوری که قسمت جنوبی این کشور قبرس اروپایی نامیده می شود و قسمت شمالی آن نیز قبرس شمالی نام دارد پایتخت این کشور یعنی شهر نیکوزیا که در مرکز جزیره قرار دارد نیز به همین شکل تقسیم شده است و قسمت شمالی شهر نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی می باشد.
قبرس شمالی در حدود 350 هزار نفر جمعیت دارد و اغلب مردم به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه های ترکی استانبولی است تکلم میکنند اما اگر مسافر تور قبرس شمالی هستید نگران نباشید اغلب این مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند همچنین لازم به ذکر است که بیش از 80% مردم این کشور را مسلمانان تشکیل میدهند و مابقی آن ها مسیحیان کاتولیک یا مسیحیان پیرو کلیسای مارونی هستند.
آب و هوای این منطقه بسیار معتدل می باشد و تابستان های گرم و شرجی را دارا است اما فصل های بهار و پاییز با میانگین دمای 16 درجه بهترین زمان سفر با تور قبرس شمالی هستند.
این منطقه جاذبه های گردشگری زیادی مانند صومعه بلاپس، مسجد سلیمیه، مسجد لالا مصطفی پاشا، بندر گیرنه،قلعه هیلاریون، لارناکا، کوریون باستان، شبه جزیره کارپاس، سالامیس باستان، قلعه کلوسی، کیپ گرکو، خانه دیونیسوس، موزه قبرس، ساحل زیبا نیسی و غیره را در خود جای داده است. همچنین قبرس شمالی با دارا بودن سواحل زیبا و وسیع توانسته تفریحات آبی زیادی را هم در اختیار گردشگران تور قبرس شمالی قرار دهد.

تور قبرس شمالی یکی از تورهای جذاب و متفاوت می باشد که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران تور قبرس شمالی از این منطقه دیدن می کنند. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی در زمینه تور قبرس شمالی در اختیار شما قرار دهیم. قبرس کشوری جزیره ای در شرق دریای مدیترانه می باشد که پایتخت آن شهر نیکوزیا است. این کشور شامل دو قسمت است که بخش قبرس شمالی و بخش یونانی نشین را شامل می شود.
منطقه ترک نشین قبرس که قبرس شمالی نامیده می شود، منطقه تحت سیطره ترک ها می باشد. پایتخت این کشور نیز بین ترک ها و یونانی ها تقسیم گردیده و نیکوزیای شمالی مرکز جمهوری ترک قبرس شمالی می باشد. جمهوری قبرس شمالی جزیره ای واقع در دریاي مدیترانه، غرب کشور سوریه و جنوب کشور ترکیه است. این جزیره، پس از جزیره سیسیل و جزیره ساردنی، سومین جزیره بزرگ دریاي مدیترانه به شمار می رود. این جزیره تحت سیطره ترک ها در منطقه شمال قبرس است. این جمهوري توسط هیچ کشوري جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده است. مردم جمهوری قبرس شمالی را ترک‌های استانبول تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی قبرسی تکلم می‌کنند. جمهوری ترک قبرس شمالی براساس سرشماری های انجام گرفته در سال ۲۰۰۹، حدود 290 هزارنفر جمعیت داشته‌ و طبق آخرین سرشماری که در سال ۲۰۱۱ صورت گرفت، جمعیت این کشور حدود 300 هزار نفر گزارش شده ‌است. اکثر مردم این منطقه مسلمان بوده و تعداد کمی از مسیحیان ارتودکس و مسیحیان تابع کلیسای مارونی نیز در این کشور اسکان دارند. وسعت تقریبی قبرس شمالی 3500 کیلومتر مربع بوده و واحد پول آن لیر ترکیه می باشد. از جمله شهرهای مهم آن می توان به گیرنه، لفکه و فاماگوستا اشاره کرد. قبرس شمالی دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد که تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد و این هوا برای گردشگران تور قبرس شمالی بسیار مطلوب می باشد. در ماه های مرداد و شهریور دمای هوا بین 21 – 36 درجه سانتی گراد و در سردترین ماه ها بین 10 – 20 درجه سانتی گراد می باشد و به همین دلیل امکان شنا کردن برای توریست های تور قبرس شمالی در بیشتر اوقات سال میسر است.

در این قسمت از لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی درباره سفر هوایی به جمهوری ترک نشین قبرس شمالی در اختیار گردشگران تور قبرس شمالی قرار دهیم. اگر قصد سفر با تور قبرس شمالی را دارید با ما همراه باشید. گردشگران تور قبرس شمالی برای سفر به قبرس شمالی، می توانند از فرودگاه بین المللی ارجان، واقع در شهر نیکوزیای شمالی (پایتخت قبرس) استفاده کنند. فرودگاه بین المللی ارجان (Ercan International Airport) واقع در شهر نیکوزیای شمالی و حدودا در 13 کیلو متری غرب شمال این شهر قرار دارد. فرودگاه بین المللی ارجان یک فرودگاه همگانی یا مسافربری است و بزرگ ترین فرودگاه کشور قبرس می باشد. این فرودگاه در ارتفاع 123 متری از سطح دریا واقع شده است. فرودگاه ارجان دارای یک باند فرود از جنس سنگفرش است که طول آن حدود 2755 متر می باشد.
گردشگران تور قبرس شمالی جالب است بدانید که در هفته به صورت میانگین حدود 100 پرواز در این فرودگاه برگزار می شود. امروزه شرکت های هواپیمایی پگاسوس، ترکیش ایر، اطلس جت در این فرودگاه فعالیت می کنند. این فرودگاه دارای کد یاتا ECN بوده و کد ایکائو ندارد. لازم به ذکر است برای رفتن به شهر های دیگر قبرس شمالی، پس از رسیدن به شهر نیکوزیای شمالی می توانید به وسیله اتوبوس و یا تاکسی های فرودگاه به شهر های ساحلی کایرنیا (گیرنه) و ماگوسا (فاماگوستا) رفته و از اقامت در این شهر ها لذت ببرید. به طور کلی فاصله بین شهر های قبرس شمالی کوتاه می باشد، یعنی با طی مسافتی حدود 20 کیلو متر می توانید از نیکوزیا به شهر کایرنیا بروید. همچنین فاصله بین شهر نیکوزیا و فاماگوستا حدود 55 کیلو متر است که گردشگران تور قبرس شمالی می توانند به راحتی و با استفاده از تاکسی های فرودگاه یا کرایه خودرو این مسافت را طی کرده و به شهر فاماگوستا سفر کنند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است