امتیاز 5 از 5 | از بین 3887 امتیاز دهنده به تور آلانیا

تور آلانیا

در ادامه صفحه تور آلانیا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای آلانیا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

سفر به ترکیه برای گردشگران این شهر جذابیت های زیادی را دارا می باشد و همچنین در جلب رضایت توریستان بسیار قدرتمند بوده و امکانات رفاهی مناسبی را برای مسافران خود ارائه می دهد.یکی از قطب های توریستی ترکیه را می توان شهر زیبای آلانیا دانست که همه ساله گردشگران زیادی آلانیا را برای سفر انتخاب می کنند. شهر آلانیا در ترکیه یک شهر بزرگ در ساحل دریا است. کوه تاروس هم منظره ی خیره کننده ای در اطراف این شهر برای گردشگران تور آلانیا محسوب می گردد. می توان یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه را تفریحات آلانیا دانست.تور آلانیا یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری می باشد.از جاذبه های گردشگری که می توان برای مسافران تور آلانیا نام برد قلعه تاریخی آلانیا، موزه کیزیلکولی، خرابه های محمود لار،کلیسای آیایورگی، مسجد امیر بدرالدین و... است.
آلانیا یک شهر توریستی رو به پیشرفت است و می توان هتل های آلانیا را نمونه بارز این پیشرفت دانست.امروزه باشکوه ترین و با کیفیت ترین هتل های ترکیه را می توان هتل های آلانیا دانست که با توجه به ارائه مشخصات این هتل ها مسافران آلانیا می توانند اطلاعات کاملی از این هتل ها بدست آورند. آلانیا یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری می باشد اما چیزی که حائز اهمیت است این است که اکثر توریستان مایلند بدانند که آب و هوای آلانیا چگونه است. آلانیا آب و هوای معتدل مدیترانه ای دارد ، زمستان های شبه جزیره آلانیا ، بارانی و مرطوب و تابستان های آن گرم و خشک می باشد ، میانگین گرمای سالانه آن ۱۹ درجه سانتی گراد و دمای آب ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد آب و هوای مدیترانه ای معمولی که با گذشت زمان در این منطقه تابستان بیشتر از زمستان می باشد تابستان گرم که در بعد از ظهر واقع در ساحل اثر نسیم باد کاهش می یابد .

در صد و سی و پنج کیلومتری شهر آنتالیا، شهری تاریخی به نام آلانیا وجود دارد. این شهر دارای اماکن تفریحی و مسکونی بسیاری می باشد که برخی از گردشگران برای تفریح و برخی دیگر برای سنجش موقعیت به منظور اسکان یافتن، با تور آلانیا به این شهر زیبا سفر می کنند.
شاید برای گردشگران تور آلانیا جالب باشد که بدانند نام این شهر در طول تاریخ به کررات دست خوش تغییر قرار گرفته است. نام این شهر در زبان لاتین به نام Coracesium و در زبان یونانی به نام Korakesion به معنای «شهر برآمده» شهرت یافته است.
برای گردشگرانی که قصد سفر با تور آلانیا را دارند باید بگوییم که این شهر از شمال به رشته کوه های تورس، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده ختم می شود. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد همیشه یک دژ محکم برای امپراطوری های مدیترانه به شمار می رود.
آلانیا بیشترین اهمیت سیاسی خود را در زمان امپراطوری سلطان علاءالدین کیقباد و در قرون وسطی به دست آورده است. تعداد زیادی از آثار دیدنی و تاریخی این شهر مربوط به دوران سلطان کیقباد بوده که مهم ترین آن ها برج قرمز، کارخانه کشتی سازی، قلعه آلانیا می باشد.
آلانیا در طول تاریخ، قسمتی از امپراطوری ایران بود که پس از گذشت زمان تحت حاکمیت یونانی ها و رومی ها درآمد و در این دوره به شهر آلانیا، لقب کوه زیبا دادند.
قابل توجه گردشگران تور آلانیا، این شهر تابستان های گرم و معتدلی دارد و زمستان های آن مرطوب و بارانی می باشد. آلانیا که در محدوده مدیترانه ای قرار دارد تابستان های گرم و خشکی دارد و بیشتر بارش این شهر در زمستان رخ می دهد و به همین سبب توریست های تور آلانیا برای معرفی این شهر، شعار«جایی که خورشید لبخند می زند» را به کار می برند.

شهر آلانیا یکی از شهرهای پر توریست کشور ترکیه است که سالیانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران تور آلانیا را پذیرا می باشد. یکی از دلایلی که تور آلانیا را محبوب کرده موقعیت خاص این شهر است. گردشگران تور آلانیا برای رفتن به این شهر می توانند از فرودگاه بین المللی قاضی پاشا پرواز خود را انجام بدهند. از فرودگاه بین المللی قاضی پاشا تا شهر آلانیا تقریبا 30 دقیقه باید مسافت پیموده شود. تابستان 2014، این فرودگاه حدود 20 پرواز چارتر بین المللی از اروپا و منطقه خاورمیانه داشت. ساخت فرودگاه قاضی پاشا در سال 1999 پایان یافت ولی تا سال 2006 از آن بهره برداری نشد و هیچ پروازی در آن انجام نگرفت. برای افتتاح این فرودگاه جلسات و بحث های متعدد صورت گرفت، چون برخی معتقد بودند به دلیل وجود فرودگاه آنتالیا در این منطقه، ضرورتی برای بازگشایی فرودگاه جدید و صرف هزینه بسیار برای این منظور، وجود ندارد. اما در نهایت با وجود مخالفت های زیاد این فرودگاه در سال 2007 فعالیت خود را شروع کرد و توریست های تور آلانیا توانستند از فرودگاه بین المللی قاضی پاشا نیز برای سفرهای خود بهره ببرند. از فرودگاه قاضی پاشا در ابتدا، تنها برای پروازهای محدود استفاده می شد و نخستین ایرلاینی که در این مسیر پرواز انجام داد، هواپیمایی بروجت بود.
از تابستان 2011 نشستن پروازهای بین المللی چارتر در این فرودگاه شروع شد و نخستین پرواز خارجی که در فرودگاه قاضی پاشا نشست از فرودگاه آمستردام بود. به مرور زمان تعداد پروازهای خارجی که در این فرودگاه فرود داشتند بیشتر شد. به واسطه فرودگاه قاضی پاشا گردشگران تور آلانیا می توانند دسترسی راحت تری به مناطق ماناوگات، سیده، آلانیا و آنامور داشته باشند. هم اکنون هواپیمایی پگاسوس و هواپیمایی اونور روزانه و سالانه بین استانبول و فرودگاه قاضی پاشا پرواز دارند. هواپیمایی آنادولوجت نیز از شهر آنکارا به فرودگاه قاضی پاشا پرواز مستقیم دارد.

آلانیا که شهری است ساحلی و تاریخی، در جنوب کشور ترکیه و حدودا 135 کیلو متری آنتالیا واقع شده است و به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور ترکیه سالانه میزبان بسیاری از گردشگران تور آلانیا می باشد. از این رو قصد داریم در این مقاله آب و هوای شهر آلانیا را مورد بررسی قرار داده تا گردشگران تور آلانیا زمان سفر خود را به درستی تعیین نمایند. به طور کلی آلانیا از این حیث که از سواحل دریای مدیترانه است، دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در ادامه شرایط آب و هوایی این شهر را در فصل های گوناگون برای گردشگران تور آلانیا شرح می دهیم. آلانیا در فصل زمستان دارای آب و هوای بارانی و مرطوب می باشد و برای سفر گردشگران تور آلانیا که به بارش باران و هوای خنک علاقه دارند، فصل مناسبی است. لازم به ذکر است میانگین هوا در فصل زمستان در طول روز به طور متوسط بین 14 الی 18 درجه متغیر بوده و در سرد ترین روز سال دمای هوا به 8 درجه سانتی گراد می رسد.
تابستان های شهر آلانیا دارای آب و هوای گرم و خشک است و میانگین دمای هوا در این فصل، در طول روز بین 32 الی 36 درجه متغیر است. فصل تابستان نیز در این شهر طرفداران خود را در بین گردشگران تور آلانیا دارد، به طور مثال افرادی که به آفتاب گرفتن در ساحل و یا شنا در آب دریا علاقه دارند، این فصل را مناسب سفرشان به این شهر می دانند. لازم به ذکر است بهار در این شهر دارای آب و هوای گرم و بارانی می باشد. آلانیا به طور کلی از بارش کمی در طول سال بهره مند می شود، به طوری که بارش باران در این شهر تقریبا قابل چشم پوشی است. طبق مطالب ذکر شده در این مقاله، باران معمولا در پاییز و زمستان می بارد و در فصل تابستان بارش باران به ندرت رخ می دهد. در انتها گفتنی است که این شهر حدود 320 روز در طول سال از نور کامل خورشید بهره مند می شود، از این رو گردشگران تور آلانیا نگران از دست دادن هوای آفتایی این شهر و تابش نور خورشید نباشند.

نظرات کاربران

لامیا 20 آبان 97
1
معمولا تور آلانیا که برگزار می کنند چند روزه برگزار می شود ؟ و هزینه حدودی آن چقدر هست ؟
تارا 3 مهر 97
3
برادر من پارسال با تور آلانیا رفت که ببینه شرایط زندگی اونجا چطوریه، ولی راضی نبود.
صحرا 10 تیر 97
4
سلام ممنونم از مقاله های خوبتون من پارسال با تور آلانیا به شهر زیبا و توریستی سفر کردم و از سفرم و بازدید از جاذبه های این شهر بسیار لذت بردم
لعیا 9 تیر 97
0
تور آلانیا چه تاریخ هایی مناسب هست ؟ اونقدری به آنتالیا نزدیک هست که با تور آنتالیا بشه آلانیا هم دید ؟
الهام حمزه 6 شهریور 96
4
سلام من درمورد تاریخهای حرکت و مبالغ تورهای آلانیا از جندین سایت دنبال اطلاعات میگردم ولی نمیتونم مطلب قابل قبولی پیدا کنم.اگر شخصی بخواد به آلانیا سفر کنه نباید بتونه اطلاعات درستی پیدا کنه؟؟؟ لطفااا درمورد تورهای آلانیا هم مثل آنتالیا اطلاعات دقیق و به روز ارائه بدید باتشکر.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر