Lahzeakhar.com

تور آفریقا

امتیاز 5 از 5 | از 1862

در ادامه صفحه تور آفریقا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای آفریقا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


آفریقا سومین قاره پهناور جهان پس از آسیا و آمریکا است که به دو بخش آفریقای شمالی و آفریقای جنوبی تقسیم می شود که آفریقای جنوبی مکان مناسب تری برای تور آفریقا به شمار می رود. مساحت این قاره حدود 30 میلیون کیلومتر مربع می باشد، عرض این قاره حدود 8 هزار کیلومتر از شمال به جنوب و طول آن حدود 7 هزار کیلومتر از شرق به غرب می‌ باشد. قاره آفریقا با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارای 61 کشور بوده که حدود یک هفتم از جمعیت جهان را در خود جای داده‌ است.
آفریقا مهم ترین قاره چند زبانه در جهان استکه عبارت اند از:
1. نیلو- صحرایی : شامل بیش از صد زبان می‌ باشد که 30 میلیون نفر به این زبان سخن می گویند. زبان نیلو- صحرایی بیشتر درکشور های چاد، اتیوپی، کنیا، سودان، اوگاندا، و شمال تانزانیا صحبت می‌شوند.
2. نیجر- کنگو : بیشتر مناطق صحرای آفریقا را پوشش می ‌دهند. زبان نیجر- کنگو در بیشتر نواحی پایین صحرای آفریقا تکلم می‌شوند.
3. خوئیسان : این زبان تقریباً توسط 120 هزار نفر در آفریقای جنوبی تکلم می‌شوند. مردمان خوئیسان به عنوان ساکنان اصلی آفریقا محسوب می‌شوند.
آب و هوای آفریقای جنوبی در هر زمان از سال مطبوع است. اما فصل زمستان برای سفر گردشگران تور آفریقا مناسب تر می باشد. البته گردشگران تور آفریقا توجه داشته باشند كه فصل زمستان در آفریقای جنوبی مصادف با فصل بهار و تابستان در ایران است. زمستان در آن جا در اوایل فروردین ماه آغاز می شود. میانگین دما در آفریقای جنوبی در حدود 8 تا 30 درجه سانتیگراد در نوسان است.
بعضی از روز های تابستان بسیار گرم است، اما مشکلی برای گردشگران تور آفریقا به وجود نمی آورد زیرا گرمای آن طاقت فرسا نیست.آفریقای جنوبی که از سواحل چشم نواز و زیبایی برخوردار است، تفرجگاه مناسبی برای علاقه مندان به دریا و بالاخص گردشگران تور افریقا می باشد. آفریقای جنوبی کشوری است با دشت های پهناور، كه در آن بوته زار ها و علفزار ها به مراتب بیش از جنگل ها است. دشت های سبزه پوش آن را فلد (Veld) می نامند.
آثار هنری چوبی، پیکره های چوبی قبیله ای، صنایع دستی مهره ای، محصولات چرم شتر مرغ،عینک آفتابی چوبی، پتو و فرش های بافته شده از پشم موهر، وسایل دکوری ساخته شده از تخم شتر مرغ و ظروف دست ساز و غیره از صنایع دستی و سوغاتی معروف این کشور است که گردشگران تور آفریقا می توانند این اشیا خریداری کرده و به شهر خود ببرند.

آفریقا سومین قاره پهناور جهان پس از آسیا و آمریکا به شمار می آید. مساحت این قاره چیزی بالغ بر 30 میلیون کیلومتر مربع می باشد.آفریقا 20% از خشکی ‌های زمین را در شامل می شود. عرض این قاره حدود 8 هزار کیلومتر از شمال به جنوب و طول آن در حدود 7 هزار و 400 کیلومتر از شرق به غرب می ‌باشد. قاره آفریقا دارای یک میلیارد نفر جمعیت است. آفریقا دارای 61 کشور بوده که حدود یک هفتم از جمعیت جهان را در خود جای داده‌ است. این قاره از شمال به دریای مدیترانه، از شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ، از شرق به خلیج عدن، از جنوب شرق به اقیانوس هند، و از غرب به اقیانوس اطلس محدود می‌شود. آفریقا در دو سمت خط استوا واقع شده و نواحی اقلیمی مختلفی را در بر می‌گیرد. آفریقا تنها قاره ‌ای است که از منطقه معتدل شمالی تا منطقه معتدل جنوبی امتداد یافته‌ است.
اگر قصد سفر با تور آفریقا را دارید خوب است بدانید که بزرگ ‌ترین کشور آفریقا الجزایر و کوچک‌ ترین منطقه آن جزایر سیشل که در اقیانوس هند قرار گرفته است، می‌ باشد. کوچک ‌ترین کشور منطقه خشک این قاره گامبیا است. شمالی ‌ترین نقطه آفریقا دماغه الغیران (درکشور تونس)، جنوبی ‌ترین نقطه آفریقا دماغه آگولهاس (در کشور آفریقای جنوبی)، شرقی‌ترین نقطه دماغه گوآردافوئی (در کشور سومالی) و غربی‌ترین نقطه نوک المادی (در کشور دماغه سبز) می‌باشد. از معروف ترین کشور های این قاره می توان به الجزایر، مراکش، تونس، مصر، سیشل و غیره اشاره کرد. گردشگران تور آفریقا علاوه بر کشور های مطرح شده می توانند به سایر کشور های آفریقا نیز سفر کنند. گردشگران تور آفریقا در بازدید از این منطقه، با کشور هایی مواجه می شوند که بسیار زیبا و پر از جاذبه است. کشور ها ی قاره آفریقا برای مسافرانی که به قصد گردش و تفریح با تور آفریقا، به این منطقه سفر می کنند، بسیار مناسب است. گردشگران تور آفریقا می توانند با هواپیما از کشور های این قاره دیدن کنند، چرا که فاصله این کشور ها از یکدیگر زیاد است.

در این قسمت از سایت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با پرواز ها و فرودگاه های برخی از کشور های توریستی قاره آفریقا در اختیار کاربران سایت و گردشگران تور آفریقا قرار دهیم.
گردشگران تور آفریقا باید توجه کنند که پرواز مستقیم از ایران به اغلب کشور های آفریقا وجود ندارد و اغلب ایرانیانی که قصد سفر با تور آفریقا دارند ابتدا به دوحه، دبی، استانبول و غیره پرواز می کنند و سپس از آنجا خود را به کشور مقصد می رسانند.
از کشور های توریستی قاره آفریقا کشور مصر است که خوشبختانه پرواز مستقیم از فرودگاه امام خمینی (ره) به قاهره وجود دارد و گردشگران می توانند طی یک پرواز تقریبا 3 ساعته خود را به قاهره پایتخت کشور مصر برسانندخوب است بدانید که شهر قاهره یک فرودگاه بین المللی دارد که در ارتفاع 116 متری از سطح دریا واقع شده است و امکانات زیادی به مسافران خود ارائه می دهد.
از دیگر کشور های توریستی قاره آفریقا می توان به کشور آنگولا اشاره کرد که پرواز مستقیم از تهران ندارد و اغلب گردشگران تور آفریقا ابتدا به دبی و سپس به فرودگاه لوآندا پایتخت کشور آنگولا می روند که مدت زمان سفر گردشگران با احتساب توقف و جا به جایی هواپیما ها حدودا 13 ساعت می باشد.
کشور تانزانیا نیز از مقاصد مورد علاقه گردشگران تور آفریقا است که پرواز مستقیم از تهران به این کشور وجود ندارد و گردشگران می توانند به دبی، دوحه، ابوظبی، استانبول و غیره پرواز کرده و از آن جا خود را به تانزانیا برسانند همچنین کشور های سودان و روآندا نیز از کشور های توریستی قاره آفریقا هستند که پرواز مستقیم به آن ها وجود ندارد.
ایرلاین های قطر ایرویز، ترکیش ایر و فلای دبی امارات اغلب پرواز های آفریقا را انجام می دهند و گردشگران تور آفریقا می توانند از ایرلاین های مذکور بلیط خود را تهیه کنند.

تور آفریقا یکی از تورهای محبوب در سال های اخیر بوده که گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. به دلیل این که اطراف کشور آفریقا را اقیانوس فرا گرفته است، آب و هوای کلی این کشور معتدل می باشد و گردشگران تور آفریقا همیشه می توانند به آن سفر کنند. مناطق ساحلی این کشور، در کل طول سال، هوایی بارانی دارند. اکثر میزان بارش سالانه در فصل تابستان و در ماه های مهر و آبان و اسفند و فروردین رخ می دهد. این بارندگی ها معمولا در غالب توفان و تگرگ اتفاق می افتد و با رعد و برق همراه می باشد.
میزان بارندگی ها در مناطق کوهستانی حتی بیشتر هم می شود و گردشگران تور آفریقا باید در نظر داشته باشند که اگر در ماه های بارانی سال به این کشور سفر می کنند لباس مناسب به همراه داشته باشند.
البته قابل ذکر است که کشور آفریقا مناطق خشک و بیابانی هم دارد که آتش گرفتن چمن زار ها و بوته زارهای این مناطق دلیلی بر گرمای آب و هوا آن می باشد. این اتفاق معمولا در استان های Limpopo، Mpumalanga و KwaZulu-Natal رخ می دهد. این آتش سوزی به اندازه ای شدید است که مهار کردن آن غیر ممکن است.
آب و هوای برخی از مناطق این کشور به شرح زیر است:
ایالت کیپ شمالی: تابستان های این منطقه نسبتا خشک است و زمستان های آن سرد و خشک است. سرد ترین قسمت این ایالت دمای منفی 6 درجه دارد و این ایالت باب میل گردشگران تور آفریقا که دوستدار سرما هستند می باشد.
ایالت Mpumalanga: این ایالت در ماه های خرداد تا شهریور، زمستان دلپذیری دارد و اگر شما توریست های تور آفریقا قصد بازدید از پارک معروف این منطقه را دارید حتما در فصل زمستان به آن جا بروید تا به طور کامل از زیبایی های آن لذت ببرید. تابستان های این منطقه هم بسیار گرم است.
ایالت Gauteng: برای سفر به این استان حتما برنامه های خود را در فصل بهار و پاییز تنظیم کنید. به طور کلی آب و هوای این منطقه در تمام طول سال مناسب است و حدود 10 ساعت از روز هوا آفتابی می باشد. در زمستان هوا سرد و خشک است. تور آفریقا یکی از جذاب ترین تورهای دنیا است که سفر دل پذیری را برای شما گردشگران رقم می زند.
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است