Lahzeakhar.com

تور آتن

امتیاز 5 از 5 | از 432

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

مرتبط های آتن

تور آتن

در ادامه صفحه تور آتن می توانید لیستی از به روز ترین تورهای آتن آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

شهر آتن پایتخت کشور یونان است که هرساله گردشگران خوش ذوق تور آتن برای بازدید از این شهر اقدام می کنند. نام این شهر برگرفته شده از آتنا ایزدبانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان آن می باشد. طبق سرشماری های انجام شده در سال 2003 جمعیت این شهر در حدود 750000 نفر بوده، اما جمعیت ساکن در اطراف شهر آتن بسیار زیاد است. در سال 2005 جمعیت کلی این شهر با در نظر گرفتن حومه، حدود 4 میلیون نفر بوده ‌است.
مساحت کلی شهر آتن حدود 40 کیلومتر مربع و مساحت این شهر و حومه آن حدود 410 کیلومتر مربع است. آتن و مناطق حومه آن که به طور کلی حدود 4 میلیون نفر جمعیت دارد از نظر جمعیت در رتبه هشتم بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. این شهر در بخش جنوبی جلگه مرکزی آتیک قرار دارد که رودهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس در این بخش جریان دارند. آتن فضای سبز بسیار کمی دارد و از این حیث بین کشورهای اروپایی در رتبه پایین تری قرار دارد و حدود پنج درصد فضای سبز دارد. در این شهر آلودگی صوتی و آلودگی هوا بسیار چشمگیر است.
این شهر تاریخی بناهای تاریخی زیادی دارد که همواره مورد توجه گردشگران تور آتن قرار گرفته است. یکی از این بناهای تاریخی که نزد گردشگران تور آتن محبوب است، مجموعه تاریخی آکروپولیس می باشد که برای مردم یونان یک سنبل ملی محسوب می شود. همچنین در جنوب شرقی این شهر، دروازه هادریانوس و ستون های معبد المپیان زئوس قرار دارد که یکی دیگر از جاذبه های تاریخی برای گشت و گذار گردشگران تور آتن به شمار می رود. متروی این شهر در سال 1869 احداث شده و امروزه از 3 خط و 65 ایستگاهی که دارد بهره برداری می کند و مسافران تور آتن نیز از آن استفاده می کنند. متروی آتن در زمره قدیمی ترین متروهای جهان می باشد. یکی از تیم های معروف فوتبالی آن تیم آاک آتن می باشد.

شهر آتن که پایتخت کشور یونان می باشد، سالانه میزبان حدود 4.5 میلیون گردشگران داخلی و خارجی تور آتن می باشد. از این رو در این مقاله از وبسایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی درباره موقعیت شهری آتن و جغرافیای آن در اختیار گردشگران تور آتن قرار دهیم. آتن شهری است در استان آتیک واقع در ضلع جنوب شرقی کشور یونان. شهر آتن دارای مساحتی حدود 39 کیلو متر مربع است اما مساحت آن با شهرستان های حومه به چیزی حدود 412 کیلو متر مربع نیز می رسد. جمعیت این شهر به همراه مناطق اطراف حدود 3.90 میلیون نفر می باشد. قابل توجه گردشگران تور آتن، این شهر بر اساس آمار سرشماری سال 2001، از لحاظ جمعیت در رده هشتم بین کشور های قاره اروپا قرار داشته است.
شهر آتن در ظلع جنوبی جلگه مرکزی استان آتیک واقع شده و رود های کوهستانی ایلیسوس و کفیسوس در آن جاری است. شهر آتن به طور کلی دارای فضای سبز کمتری نسبت به دیگر شهر های اروپایی می باشد و میزان فضای سبز و پوشش گیاهی آن را می توان حدود 4 درصد اعلام کرد. مورد توجه گردشگران تور آتن این شهر دارای آلودگی هوا و آلودگی صوتی شدیدی می باشد، بنابراین اگر قصد سفر با تور آتن را دارید، در انتخاب زمان سفر دقت فرمایید.
ارتفاع شهر آتن از سطح دریا حدود 170 متر می باشد. مرتفع ترین نقطه شهر آتن کوه لیکابتوس است. این کوه که در زبان یونانی لیکاویتوس خوانده می شود، تپه سنگ آهکی است و مربوط به دوران کرتاسه می باشد. این تپه که از جمله جاذبه های گردشگری شهر آتن نیز می باشد و بین گردشگران داخلی و خارجی تور آتن از محبوبیت بالایی برخوردار است، دارای ارتفاعی حدود 277 متر یا 907 فوت می باشد. دامنه کوه لیکابتوس را پوشش گیاهی سرسبزی از درختان کاج احاطه کرده است.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است