دریاچه سوان

تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 104 امتیاز دهنده به دریاچه سوان

ارمنستان یکی از کشور های توریستی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. جاذبه های بسیاری این کشور درون خود جای داده است و جزو یکی از کشورهای تفریحی می باشد. یکی از جاذبه های تفریحی آن در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر ایروان (پایتخت کشور ارمنستان) قرار دارد، دریاچه سوان در استان گغارکونیک و در مرکز کشور ارمنستان می باشد. این دریاچه بزرگ ترین دریاچه ارمنستان و قفقاز و همچنین از بزرگ ترین دریاچه های کوهستانی جهان است، ارتفاع دریاچه از سطح دریا حدود 1900 بوده و بیش از 30 جویبار به این دریاچه راه دارند ولی تنها یک رود خانه از دریاچه سوان سرچشمه می گیرد و آن هم رود هرازدان است. 

کشور ارمنستان با داشتن فاصله اندکی که با دریای خزر دارد اما توانایی بهره بری از آن را ندارد پس به همین خاطر به دریاچه سوان قانع شده و بسیار از آن حفاظت می کند زیرا یکی از بزرگ ترین دریاچه های آب شیرین در اوراسیا نیز می باشد. مجاور دریاچه سوان سواحلی بکر و زیبا وجود دارد که چندین هتل و رستوران در نزدیکی این سواحل قرار دارند و از سواحل استفاده اختصاصی می کنند. اما در قسمتی دیگر استفاده برای عموم آزاد است که به طول یک و نیم کیلومتر مساحت ساحل عمومی می باشد. روزانه گردشگران و توریست های زیادی از  این دریاچه دیدن می کنند و همچنین رستوران های کنار ساحل هم نیز مورد استقبال قرار می گیرند.

 از تفریحات این دریاچه می توان به جت اسکی، موج سواری، قایق رانی، آفتاب گرفتن و همچنین شنا کردن اشاره کرد که مورد توجه اکثر گردشگران قرار می گیرد. گردشگران عزیز تور ارمنستان به خاطر داشته باشند که برای سپری کردن روزی شاد و دلنشین با تفریحاتی هیجان انگیز می توانند مهمان این دریاچه عظیم و باشکوه باشند.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است