امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه بیزانس

موزه بیزانس

شهر آتن واقع در کشور یونان، یکی از مقاصد گردشگری محبوب و پایتخت این کشور می باشد. جاذبه های گردشگری موجود در این شهر نظر افراد مختلفی را به خود جذب کرده است. سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر جهان برای تفریح و بازدید از این شهر به کشور یونان سفر می کنند. یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در آتن، موزه بیزانس می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی موزه بیزانس در آتن بپردازیم.موزه بیزانس واقع در شهر آتن، در اوایل قرن بیستم در سال 1914 میلادی تاسیس شده است، این موزه سال ها بعد در سال 1980 میلادی توسعه یافت و بخش های مختلف آن بازسازی شد، این بازسازی در حدود 24 سال به طول انجامید و در سال 2004 پایان یافت. گردشگران تور آتن لازم است بدانند که کلکسیون آثار موجود در این موزه در سال 2010 میلادی تکمیل شده است.گردشگران تور یونان باید بدانند که نام اصلی این موزه، موزه بیزانس و میسیحیت بوده  و آثار موجود در آن، دوران بیزانس در تاریخ یونان و قدرت امپراتوری روم را به نمایش می گذارد. ساختمان این موزه قصری بوده که در قرن 19 میلادی شخصی به نام De Plaisance در آن اقامت داشته، این بنا در سال 1848 میلادی ساخته شده است. نمای بیرونی این ساختمان بسیار زیبا بوده و نشان دهنده معماری سنتی یونان می باشد و در ساخت آن از سبک رنسانس الهام گرفته اند. مردم محلی شهر آتن این قصر را به نام ویلای ایلیسیا می شناسند.
در این موزه بیش از 25 هزار آثار مختلف مانند جواهرات، سفال، مجسمه، نقاشی و منسوجات مربوط به دوران بیزانس یونان وجود دارد. تاریخچه برخی از آثار موجود در موزه بیزانس به قرن 3 میلادی باز می گردد و مربوط به مناطق متنوعی مانند صربستان، بلغارستان و تسالونیکی هستند. این موزه دارای دو بخش به نام های دوران بیزانس و از بیزانس تا به امروز می باشد.یکی از معروف ترین آثار تاریخی موجود در موزه بیزانس، موزاییک مریم مقدس است که تاریخچه آن به قرن 3 میلادی باز میگردد. گردشگران تور آتن جالب است بدانند که تنها 40 نسخه از این موزاییک در جهان وجود دارد. در محوطه این موزه آثار بسیاری از کاشی کاری های مربوط به قرن 5 میلادی قابل مشاهده است.
باغ موجود در اطراف این موزه مکان مناسبی برای استراحت و تماشای مناظر اطراف موزه نیز می باشد. در این باغ 3 نمایشگاه به نام های چاه سیسترن، بهشت و رودخانه ایلیسوس وجود دارد. نمایشگاه اول روش آب رسانی در دوران باستان را شرح می دهد، نمایشگاه دوم اعتقادات قدیمی مردم یونان را به نمایش می گذارد و نمایشگاه آخر به وجود آمدن روخانه ایلیسوس را بیان می کند.
در نزدیکی موزه بیزانس جاذبه های گردشگری دیگری مانند موزه جنگ، باغ ملی، و منطقه لوکیوم وجود دارد که بازدید از آنها برای گردشگران تور لحظه آخری خالی از لطف نیست.
آدرس موزه بیزانس: Leoforos Vasilissis Sofias 22, Athina 106 75, Greece
درج نظر