درباره یونان

یونان که با نام کامل و رسمی یونان شناخته می شود، از نظر تاریخی نیز به نام هلاس نامیده شده است، یونان واقع در شمال شرقی اروپا است،که در سال 2016 جمعیتی حدود 10،855،000 نفر را در بر داشت. درباره یونان آتن مهم ترین شهرو پایتخت کشور یونان و دومین شهر بزرگ است. یونان دارای موقعیت خاصی می باشد که در تقاطع بین اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است. واقع در ضلع جنوبی جزیره بالکان که دارای مرزهای زمینی با آلبانی به جنوب غرب، ایالت مقدونیه و بلغارستان در جنوب و ترکیه به جنوب شرق می باشد.
یونان متشکل از 9 منطقه جغرافیایی شامل مقدونیه، یونان مرکزی، پلوپونز، تسالی، اپیروس، جزایر دریای اژه، ترکیه، کرت، و جزایر ایونی. دریای اژه پنهان درغرب سرزمین اصلی، دریای ایونی در شرق، دریای کرتی و دریای مدیترانه در جنوب می باشد. این کشور دارای طولانی ترین خط ساحلی در حوضه مدیترانه و جزو دهمین خط ساحلی طولانی در دنیا به طول 14،676 کیلومتر مربع دارا می باشد، یونان دارای تعداد زیادی شبه جزیره و جزیره می باشد، که 200 تا از این جزیره ها قابل سکونت هستند. درباره یونان هفتاد درصد از کشور اب و هوای کوهستانی دارد و همین طوررشته کوه المپ با 3000 متر ارتفاع بلندترین قله ی یونان محسوب می شود.
یونان به مهد تمدن غرب معروف شده است که محلی برای دموکراسی، فلسفه غرب، بازی های المپیک، ادبیات غرب، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، اصول عمده علمی و ریاضی است. درباره یونان قرن هفتم پیش از میلاد به بخش های مختلف و مستقل تقسیم شده بود که این مناطق به عنوان پلیس شناخته می شوند که کل منطقه مدیترانه و دریای سیاه را شامل می شوند. آتن پایتخت باستانی یونان و مهد تمدن غرب شهری است 3500ساله که نام خود برگرفته از کلمه یونانی اتنا به معنای الهه عقل وخرد می باشد. میدان سینتاگما میدان مرکزی شهر آتن است که در نزدیکی ساختمان پارلمان و یکی از معروف ترین هتل های شهر واقع شده است.
آتن با جمعیتی حدود سه میلیون و 130 هزار نفر، پایتخت یونان و در نزدیکی خلیج سالونیک از شهرهای مهم و تاریخی جهان است. درباره یونان زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی می‌باشد. به طور کلی کشور یونان به کشور هزار جزیره معروف است که هر یک از مناطق آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از نظر آب و هوا، زیبایی و طبیعت است لذا سالانه بیش از ۱۲ میلیون توریست از این کشور به ویژه مرکز آن آتن بازدید می‌کنند که بیش از ۹ میلیارد دلار برای این کشور درآمد دارد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز درباره یونان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری