امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه حمل و نقل در پنانگ

هزینه حمل و نقل در پنانگ

پنانگ شهری مدرن واقع در شمال غربی مالزی است که به لطف جاذبه های گردشگری، تفریحات بی نظیر و تجربه زندگی متفاوت، یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری در آسیا می باشد. گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند همواره به هزینه هایی روبرو می شوند و به دلیل اینکه گردشگران می بایست جهت بازدید از نقاط مختلف شهر، از وسایل نقلیه شخصی یا عمومی استفاده کنند، هزینه حمل و نقل در پنانگ از اهمیت بالایی در میان گردشگران برخوردار است. اگر قصد دارید تا پیش از سفر به این شهر، با هزینه حمل و نقل و روش های تردد در پنانگ آشنا شوید و اطلاعاتی کسب کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ابتدا لازم به ذکر است گردشگران تور پنانگ می بایست جهت هزینه در این شهر، از واحد پولی رایج رینگیت مالزی استفاده کنند و اطلاعاتی که در این مطلب ارائه می شود، مربوط با سال 2019 می باشد.

گردشگرانی که قصد دارند در سفر به پنانگ و تردد در سطح شهر از خودروهای شخصی اجاره ای استفاده نمایند، خوب است بدانند طبق اطلاعاتی که در سامانه های اجاره خودرو وجود دارد، می بایست میانگین 70 الی 120 رینگیت مالزی برای خودروهای کوچک شهری، 133 الی 270 رینگت مالزی برای خودروهای سدان و 160 الی 300 رینگیت مالزی هم برای خودروهای شاسی بلند به ازای هر روز اجاره پرداخت کنید.

همچنین لازم به ذکر است به دلیل محبوبیت بالای خودروهای ون، قیمت اجاره این خودرو نیز 218 رینگیت مالزی برای هر روز اجاره می باشد و گردشگران بایستی بدانند در کنار هزینه اجاره خودرو، 2.24 رینگیت مالزی هم برای هر لیتر بنزین باید پرداخت شود.

در صورتیکه گردشگران تور پنانگ جهت تردد می خواهند از سرویس حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنند خوب است با برخی از سامانه های حمل و نقل عمومی پنانگ آشنا شوند:

تراموا: در اوایل قرن 20، تراموا یکی از محبوب ترین سامانه های حمل و نق در این شهر بود اما به دلایلی دیگر از آن استفاده نشد. امروزه دولت مالزی قصد دارد جهت تردد در مناطقی که ورود خودرو به آن ممنوع می باشد، سرویس تراموا را راه اندازی کند.

تاکسی ها: در پنانگ دو نوع تاکسی به رنگ های قرمز و آبی وجود دارد. تاکسی های قرمز که تعدادشان بسیار بیشتر از آبی می باشد، مجهز به تاکسیمتر نبوده و در صورت ناآگاهی گردشگران، ممکن است از مسافر سوءاستفاده کرده و مبلغ بالایی را اخذ کنند. اما تاکسی های آبی مجهز به تاکسیمتر هستند و گردشگران می بایست هنگام سوار شدن 10.75 رینگیت مالزی، به ازای هر کیلومتر 2.80 رینگیت مالزی و برای هر ساعت 27.50 رینگیت مالزی پرداخت کنند.

اتوبوس های سریع السیر: این اتوبوس ها برخلاف نامی که دارند، چندان سریع نمی باشند هرچند ارزان ترین راه تردد در شهر بوده و علاوه بر آن، گردشگران می توانند وارد اتوبوس های دو طبقه شده و از طبقه دوم، لحظات متفاوتی را تجربه کنند.

قطار: بطور کلی در پنانگ قطار داخل شهری وجود ندارد اما در صورتیکه گردشگران قصد سفر بین شهری دارند، استفاده از قطار KTM می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه حمل و نقل در پنانگ شود.

گالری تصاویر
درج نظر