هزینه حمل و نقل در پکن

مسافرت به شهر پکن، مشمول هزینه های مختلفی بوده که اغلب آن ها در طول سفر انجام می شود. یکی از بخش های مهمی که در سفر به هر شهر و کشوری با آن روبرو هستید، هزینه های حمل و نقل می باشد، در این بخش از سایت لحظه آخر ما قصد داریم تا هزینه حمل و نقل در پکن را برای شما کاربران گرامی شرح دهیم.
یکی از بزرگ ترین سیستم های حمل و نقل عمومی دنیا در شهر پکن وجود دارد که قسمت های مختلف جاده ای، هوایی و ریلی را در بر می گیرد. حمل و نقل در این شهر به واسطه مترو، اتوبوس، ریکشا و تاکسی انجام می شود که در ادامه هزینه حمل و نقل در پکن را شرح می دهیم.

*مترو
متروی این شهر نخستین بار در سال 1969 مورد بهره برداری قرار گرفت. جالب است بدانید که پکن اولین شهر چین بود که در آن خط مترو احداث گشت. خط متروی گسترده این شهر، بخش های گوناگون شهر را در بر می گیرد و گردشگران تور پکن می توانند به وسیله آن در سطح شهر جابجا شوند. قیمت بلیط مترو 5 یوآن ست.

*اتوبوس
اتوبوس هم، مانند مترو یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل در این شهر به حساب می آید که جزء شلوغ ترین سیستم های حمل و نقل جهان می باشد و کرایه آن بر اساس فاصله پیموده شده و نوع اتوبوس مجاسبه می شود. حدود 20 هزار اتوبوس در جاده های این شهر فعالیت دارند و گردشگرانی که همراه با تور پکن راهی این شهر می شوند و قصد دارند به نواحی مختلف سفر کنند، می توانند از آن بهره مند شوند. قیمت بلیط اتوبوس برای مسیرهای کوتاه 2 یوآن و برای مسیرهای دورتر 4 یوآن است.

*ریکشا
ریکشا یک نوع وسیله نقلیه سنتی می باشد که در کشور چین مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این سه چرخه قیمت مشخصی ندارد و باید با راننده به توافق برسید.
*تاکسی
تاکسی های بی شماری در این شهر فعالیت می کنند و قیمت آن ها در شیشه عقب زده شده است که از 10 تا 26 یوآن متغیر است و گردشگران تور چین می توانند از آن ها استفاده کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز هزینه حمل و نقل در پکن
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
شهنام 30 دی 1397
0
ریکشاهایی که برای انواع هزینه حمل و نقل در پکن معرفی کردین خیلی جالبن. مثل درشکه های اصفهان هست حال و هواشون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری