بهترین زمان سفر به ارزروم

ارزروم یکی از شهرهای کوجک ترکیه است که خیلی از گردشگران تور ارزروم قصد دارند بدانند با توجه به مراسم ها و جشن ها و آب و هوای شهر، بهترین زمان سفر به ارزروم چه بازه ای از سال است. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین زمان سفر به ارزروم بپردازیم.

ارزروم در قسمت شرقی ترکیه واقع شده است. این شهر تنها 25 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد که نسبت به سایر شهر های ترکیه مانند استانبول از وسعت کمتری برخوردار است اما دارای جاذبه های گردشگری، مکان های تاریخی و تفریحات هیجان انگیز در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخودار است.

در فصل تابستان میانگین دمای شهر ارزروم به بیش از 25 درجه می رسد و بارندگی به میزان چشم گیری نسبت به بهار کاهش می یابد. همانطور که گفتیم اطراف شهر ارزروم را بیابان ها و کوه ها فرا گرفته است این موضوع باعث شده تا سافاری و کویر رفتن یکی از بهترین تفریحات گردشگران تور ارزروم در این فصل باشد.  لازم به ذکر است در این فصل میزا ورود گردشگران تور ارزروم به این شهر افزایش یافته و به موجب آن، هزینه سفر به ارزروم نیز افزایش می یابد.

اما اگر قصد دارید تا هزینه سفر کمتری داشته باشید. فصل بهار و پاییز می تواند بهترین برای شما باشد. در این فصل دمای هوا نسبت به تابستان کاهش می یابد و در اکثر روز های فصل باران می بارد.

در فصل زمستان میانگین هوا به زیر صفر درجه رسیده و همواره سفر به ارزروم دشواری های خود را در این فصل دارد اما لازم به ذکر است تفریحاتی مانند اسکی، اسکی روی برف و غیره باعث شده گردشگران زیادی در این فصل به شهر ارزروم سفر کنند تا برای خود خاطره خوبی از سفر به این شهر بسازند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به ارزروم
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.