بهترین فصل سفر به ونیز

ونیز که به زیبا ترین شهر دنیا شهرت دارد، سالانه میلیون ها گردشگر از جای جای دنیا، تور ونیز را برای سفر انتخاب می کنند. جزیره ونیز در شمال کشور ایتالیا و در خلیجی از تالاب ونتزیا قرار گرفته است. 
ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آب و هوای این جزیره حیرت انگیز پرداخته تا با در دست داشتن اطلاعات اقلیم آب و هوایی آن، گردشگران تور ونیز را از بهترین فصل سفر به ونیز آگاه سازیم.
ونیز به طور کلی دارای آب و هوای گرمسیری نیمه مرطوب است. اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم باید آب و هوای ونیز را در طول سال به چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان تقسیم بندی کرده و هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.
بهار و پاییز
فصل های بهار و پاییز زمان تغییرات آب و هوایی متناوب است. از آنجایی که بهار قبل از فصل تابستان و پاییز پس از آن می باشد، باعث شده این فصل ها از گرمای دل پذیر در روز و خنکی دلچسبی در شب برخوردار باشند. ماه می به طور میانگین دارای حداقل و حداکثر دما به ترتیب 12 و 21 درجه سانتی گراد می باشد. در ماه اکتبر نیز حداکثر دما 18 درجه و حداقل آن 9 درجه سانتی گراد تخمین زده می شود. تنها فرق فصل های بهار و پاییز از لحاظ آب و هوا این است که روز های آفتابی در فصل بهار بیشتر مشاهده می شود. با توصیف هایی که از دو فصل مذکور شرح دادیم، می توان بهترین فصل سفر به ونیز را بهار یا پاییز دانست.
تابستان
شهر ونیز در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. به طوری که در گرم ترین زمان دمای هوا به طور میانگین 25 درجه سانتی گراد و در سرد ترین زمان به 16 درجه سانتی گراد می رسد. همان طور که می دانیم ونیز بر روی کانال های آبی شناور است این موضوع در فصل تابستان با گرم تر شدن هوا، باعث شده میزان رطوبت هوا بالا رفته و گاه آزار دهنده باشد. با این حال این فصل میزبان بسیاری از گردشگران تور ونیز می باشد.
زمستان
هوای ونیز در زمستان سرد می شود و در ماه ژانویه به کمترین حد خود می رسد. میانگین دما در این فصل بین 0.9- و 12 درجه سانتی گراد می باشد. لازم به ذکر است که با پایین آمدن دمای هوا گاهی آب موجود در معابر بالا آمده و سطح خیابان را فرا می گیرد.
همان طور که در متن نیز اشاره کردیم بهترین فصل سفر به ونیز بهار یا تابستان بسته به سلیقه گردشگران تور ایتالیا می باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بهترین فصل سفر به ونیز
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری