غذا های تفلیس

این روز ها فروش تور های تفلیس رو افزایش می باشد به همین جهت در این بخش از لحظه آخر می خواهیم مسافران عزیز را با چندین غذا های تفلیس آشنا کنیم تا در سفر خود برای یک بار هم که شده این نوع از غذا های تفلیس را نوش جان کنند.

کاچاپوری :
کاچاپورِی یکی از لذیذ ترین غذا های تفلیس به شمار می رود که از نانی به شکل قایق که با پپنیر پر می گردد درست می شود و روی آن را با موادی مانند تخم مرغ تزیئن می کنند.طبق آخرین آمار بدست آمده 88% مردم گرجستان خوردن این غذا را به پیتزا ترجیح می دهند.البته این نوع غذا در نواحی مختلف کشور گرجستان با دستور پخت های مختلفی طبخ می شود.

چورچخلا :
چورچخلا یکی از جالب ترین شیرینی های تفلیس محسوب می شود که آن ها را در بیش تر مغازه ها آویزان و به فروش می رسانند که بیش تر گردشگران آن را با سوسیس اشتباه می گیرند.این شیرینی با صبر و حوصله ی زیادی درست می شود ، ابتدا انواع مغز ها را نخ می کنند و سپس در عصاره ی انگور اغشته می نمایند و در جایی آن را آویزان می کنند این کار را تا زمانی انجام می دهند که مغز ها کاملا غرق در عصاره انگور شود.

خینکالی :
این نوع غذا را هم سوپ دامپلینگ هم می نامند که در نواحی مختلف قفقاز انواع آن ها پخته می شود.معمولا داخل این دامپلینگ ها را با گوشت ، فلفل دلمه ، پیاز ، زیره و انواع سبزیجات پر می شود.

آجاپ ساندالی :
این غذا که معمولا در فصل تابستان خورده می شود از غذا های تفلیس می باشد که مانند میزاقاسمی ایرانی و همچنین راتاتوی اروپایی می باشد که با بادمجان سیر ، فلفل و پوره ی گوجه فرنگی تهیه می شود.این نوع غذا در کشور های مختلف با سبک های گوناگون پخته می شود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 105 دهنده به امتیاز غذا های تفلیس
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
کتی 21 آذر 96
0
معمولا بیش تر غذا های تفلیس خوبن
پانیذ 21 آذر 96
3
غذا های تفلیس واقعا خوشمزه هستن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.