اصفهان نصف جهان

اصفهان سرشار از آثار باستانی و تاریخی است که میدان نقش جهان، مسجد امام، سی و سه پل، پل خواجو، پل مارنان، مسجد جامع، مسجد سیّد، مسجد شیخ لطف الله، منار جنبان، برج کبوترخانه، گذر چهارباغ عباسی، سبزه میدان، کاخ چهلستون، آتشگاه اصفهان، کاخ عالی قاپو، کاخ هشت بهشت، کلیسای وانک، حمام علیقلی آقا، مدرسه چهارباغ و هتل عباسی خانه خان ، امام زاده ابو العباس (خوراسگان) ازمعروف ترین آنها هستند.
 اصفهان نصف جهان با دارا بودن بیش 7000 آثار تاریخی تنوع بي نظير صنايع دستي كه از سالیان پيش در نقاط و شهرهاي مختلف اين استان نسل به نسل منتقل شده و امروز به عنوان ميراث گران قدر در اختيار ما قرار گرفته، اصفهان نصف جهان را به موزه اي هنري، تاريخي و طبيعي تبديل كرده كه بازديد از ابنیه های قدیمی و باستانی مورد توجه مردمان سراسر دنیا قرار گرفته است.
 قدمت دیرینه و سازه معماري ارزشمند بناهاي تاريخي اصفهان نيز سبب شده كه برخي از آثار تاريخی اين منطقه مانند ميدان امام خميني (ره) در فهرست آثار ثبت شده سازمان علمي، فرهنگي و تربيتي ملل متحد یعنی يونسكو قرار بگيرند. ميدان نقش جهان ميدان بزرگ مستطيل شكلي در شهر اصفهان است كه بوسيله بناهايي از دوره صفوي محصور شده ‌است.
 اگرچه نقش جهان پيشينه‌اي كهن‌تر از دوران صفوي دارد، ولي ميدان نقش جهان به شكل امروزي آن در دوره سلطنت شاه عباس اول صفوي پايه ‌گذاري شده‌ است.
 در گذشته اين ميدان جايگاه برگزاري آيين‌هاي گوناگون و بازي چوگان بوده ‌است كه امروزه به‌صورت يك گردشگاه همگاني و جايگاهي براي برگزاري نماز جمعه و آيين‌هاي ملي و مذهبي تبديل شده ‌است.
 جاذبه های گردشگری بی شمار این شهر هر ساله توریست و گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا جذب خود می کند.
 سفر به این شهر قدیمی و باستانی با بناهای بی نظیر، موزه، پلهای معروف و طبیعت منحصر به فرد به یکی از بهترین و پرخاطره ترین سفرهای هر گردشگری تبدیل می شود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز اصفهان نصف جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری