غذا های سنتی آنتالیا

قابل توجه گردشگران عزیز تور آنتالیا ، غذا های مردمان آنتالیا ترکیه شباهت زیادی به غذا های ایرانی دارد پس از این نظر مطمئن باشید که با سفر به آنتالیا از نظر غذا دچار مشکل نمی شوید و غذا های متنوعی با ذائقه ای که دارید می توانید میل کنید. در ادامه مطلب با چندین غذا های سنتی آنتالیا آشنا خواهید شد.

1. انواع کباب : یکی از غذا های محبوب ترکیه کباب های آن می باشد که می توانید در بیش تر رستوران های آنتالیا بهترین کیفیت کباب را میل کنید. کباب های ترکیه از گوشت های گاو ، بره و گوسفند تهیه می گردد که با روش ها و طعم های مختلفی طبخ می گردد.

2. کباب ترکی : کباب ترکی یکی از غذا های سنتی آنتالیا و ترکیه می باشد که نه تنها در این کشور بلکه انواع فست فودی های دنیا این غذا را با این نام درست می کنند. کباب ترکی از گوشت و یا مرغ که بر روی یک وسیله چرخان و مقابل آتش می باشد تهیه می گردد که با انواع سس و مخلفات سرو می شود.

3. صبحانه های ترکی : یک صبحانه ی اصیل ترکی شامل پنیر ، نان ، گوجه ، زیتون سیاه ، سوسیس ، مربا یا عسل ، بیکن ، سالامی ، تخم مرغ آب پز در کنار چای می باشد که می توان گفت یکی از خوشمزه ترین وعده های هتل ها می باشد.

4. پیتزای ترکی ( لحم عجین ) : لحم عجین نام پیتزای مشهور ترکی می باشد که در تنور پخته می شود و روی آن را با گوشت ، مرغ ، پنیر ، فلفل دلمه ، سیر ، پیاز ، جعفری و دیگر مخلفات پر می کنند که یکی از خوشمزه ترین غذا های سنتی آنتالیا به شمار می رود.

5. بادمجان شکم پر : یکی از لذیذ ترین غذا های ترکی می توان به بادمجان شکم پر اشاره کرد که مواد تشکیل دهنده ی آن بادمچان ، گوشت چرخ کرده ، پیاز می باشد که این مواد را داخل بادمجان گذاشته و می پزند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غذا های سنتی آنتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری