امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین فصل سفر به کنیا

بهترین فصل سفر به کنیا

ما در این مقاله قصد داریم بهترین فصل سفر به کنیا را برای گردشگران تور کنیا شرح می دهیم. کنیا کشوری است در شرق قاره آفریقا، شهر نایروبی پایتخت این کشور می باشد، مومباسا، کیسومو و ناکورو شهرهای مهم آن محسوب می‌ گردند. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوان و مکان های توریستی زیادی است که هر سلیقه‌ ای را راضی می‌ کند.
با عبور خط استوا از کمربند میانی کنیا، مناطق مرکزی، شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است. اما مناطق ساحلی که در کنار اقیانوس هند قرار دارد آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. کنیا آب و هوایی معتدل دارد. در مناطق ساحلی هوا گرم و مرطوب و در مناطق شمالی و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است.
همان طور که در بالا بیان کردیم با توجه به این که شهر نایروبی در کنیا نزدیک به استوا است، تفاوت دما بین فصل های این شهر آنچنان چشم گیر نمی باشد. بیشتر نایروبی را به هوای معتدل با ساحل های گرم می شناسند. آفتاب در این کشور بسیار سوزان است به همین دلیل در بیشتر فصول سال مردم با لباس های خنک و تابستانی در رفت و آمدند. سردترین ماه ها فوریه (بهمن) تا مارچ (اسفند) و گرم ترین ماه ها ژوئیه (تیر) تا آگوست (مرداد) است. به همین خاطر به گردشگران تور کنیا پیشنهاد می شود در فصل های تابستان و پاییز به این کشور زیبا سفر کنند زیرا این فصول در لیست بهترین فصل سفر به کنیا قرار دارند.
گردشگران تور کنیا باید توجه داشته باشند که بهترین زمان برای سفر، آذر تا بهمن و همچنین خرداد تا شهریور می باشد و بدترین ماه برای سفر هم می تواند اسفند، فروردین و اردیبهشت باشد زیرا باران های نسبتا شدیدی در این ماه می بارد و شما نمی توانید از هتل خارج شوید.
درج نظر