درباره مشهد

مشهد از زمانی که ارامگاه هشتمین امام شیعیان قرار گرفت رنگ و بوی دیگری به این شهر بزرگ تاریخی بخشید زیرا که از دیرباز مردمان ایران علاقه و احترام ویژه ای به امامان و پیامبران خود داشته اند و اعتقاد قلبی ان ها اهمیت مشهد مقدس را دو چندان کرده است. از این رواولین و مهم ترین دلیل سفر به مشهد، حرم مطهر امام رضا (ع) می باشد.
 امروزه با ازدیاد و استقبال مسلمانان دنیا برای سهولت در زیارت و نظم و انظبات درباره مشهد ، مسئولین و شهردار خراسان با ساخت صحن های بزرگ با امکانات رفت و امد سریع زائرین توانسته به حجم زیاد مسافرین مخصوصا در اعیاد و مناسبت ها نظم درستی دهد. حتی اگر هتلی که برای سکونت انتخاب کرده اید با حرم فاصله داشته باشد می توانید از تاکسی های سطح شهر که به صورت 24 ساعته و شبانه روزی در تردد هستند در کوتاه ترین زمان ممکن به حرم برسید و از زیارت لذت معنوی را ببرید. هنگام اقامه نماز همه ی مسلمانان به صورت یکپارچه در صف های منظم اماده برای راز و نیاز با خداوند مطعال می شوند که نشانگر متحد بودن مسلمانان جهان می باشد. تور مشهد هر ساله مردمان زیادی برای رسیدن به حاجت خود نذر می کنند به طور مثال برای شفای مریض خود نیت می کنند که سال بعد در تاریخ مشخص به مشهد امده و نذر خود را که می تواند هرچیزی باشد را ادا می کنند و تعدادی از زائرین از این عمل خدا پسندانه بهره می برند.
 
پس از حرم مطهر دومین جاذبه ی گردشگری درباره مشهد را می توان مراکز تجاری و خرید  نام برد که بازار رضا از قدیمی ترین ان ها می باشد که با سقف حلالی شکل و معماری قدیمی که راهرویی با طول زیاد و عرض کم و همچنین مغازه های کنار هم دارد به زیبایی و جلوه ی ان می افزاید. زائرین برای خرید سوغاتی و صنایع دستی اعم از زعفران درجه ی یک، زرشک، مهر و تسبیح، زیور الات با سنگ های اصیل زمرد، فیروزه، عقیق و خشکبار مرغوب را خریداری کنند. برای سرگرمی و استفاده از مراکز جدید با کالاهای برند و به روز می توان به مراکزی چون الماس شرق و یا پروما مراجعه کنید که هم از خرید خود لذت ببرید و هم از رستوران ها و فست فودهای این مراکز تجاری استفاده کنید. 
 درباره مشهد مسئولین خراسان برای این شهر بزرگ زیارتی و سیاحتی برای رفاه حال مسافرین و رضایتمندی ان ها سعی بر این داشته اند که ارائه دهنده ی بهترین خدمات در همه ی زمینه ها باشند الالخصوص کیفیت هتل ها، رفت و امد اسان با وسایل نقلیه عمومی به طور شبانه روزی، ایجاد پارک ابی بزرگ خاورمیانه و مراکز خرید مجهز. 
 

نظرات مردم درباره درباره مشهد

مهشید 9 خرداد 97
1
ممنون از متن خوب که درباره مشهد در اختیار ما گذاشتید من پیگیرانه سایت لحظه رو دنبال می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور زمینی مشهد 19 و 20 و 21 تیر 99
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار کویر
پرواز بلورین
19 تیر - 24 تیر

تور مشهد 21 تیر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
معراج گشت
21 تیر - 25 تیر

تور مشهد 20 و 21 تیر 99
2 شب
آتا آتا
وارش وارش
قصر شایان
20 تیر - 23 تیر

تور زمینی مشهد تیر 99
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
پرواز ایرانیان
19 تیر - 26 تیر

تور مشهد 19 تیر 99
2 شب
سپهران سپهران
وارش وارش
آرشین پرواز
19 تیر - 21 تیر

تور ترکیبی مشهد 20 و 21 تیر 99
2 شب
آتا آتا
قطار ... قطار بن ریل
ندا پرواز
20 تیر - 23 تیر

تور مشهد 19 و 20 و 21 تیر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
آتا آتا
قصر شایان
21 تیر - 24 تیر

تور مشهد 21 و 22 تیر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
آتا آتا
آرشین پرواز
21 تیر - 25 تیر

تور مشهد 21 تیر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
آتا آتا
گردشگر زمان
21 تیر - 24 تیر

تور مشهد 24 تیر 99
2 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
قصر شایان
24 تیر - 26 تیر