بازار مطرح

شهر مسقط واقع در کشور عمان، یکی از شهر های مهم گردشگری در این کشور محسوب می شود. این شهر در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از شهر مسقط، به کشور عمان سفر کنند. در این شهر مراکز خرید متنوعی برای گردشگران علاقمند به خرید ساخته شده است، یکی از مراکز خرید معروف در مسقط بازار مطرح می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با بازار مطرح در اختیار شما قرار دهیم.
بازار مطرح در گذشته بازار کوچکی بوده، اما امروزه بدلیل موقعیت مناسب به بازاری بزرگ با اجناس متنوع و با کیفیت تبدیل شده است. مردم محلی این شهر بازار مطرح را به نام بازار مسقط می شناسند. در گذشته این بازار کوچک می توانست نیاز عمده مردم شهر مسقط را تامین کند. اکثر اجناس موجود در این بازار بدلیل نزدیکی بندر شهر به بازار مطرح، وارداتی می باشند. بخش های قدیمی این بازار نظر گردشگران تور مسقط را به خود جذب کرده است، برای خرید در این بازار بهتر است که پول نقد به همراه خود داشته باشید. بندر شهر مسقط در بین راه دو کشور چین و هند قرار گرفته، همین امر سبب پیشرفت و رونق بازار مطرح شده است. در این بازار مغازه های کوچک بسیاری در کنار هم وجود دارد که اجناس متنوعی مانند لوازم خانگی، کیف و کفش، پوشاک چرم و خوراکی ها خوش طعم را به گردشگران تور عمان می فروشند. جالب است بدانید که سقف برخی از مغازه های قدیمی این بازار از جنس چوب درخت خرما می باشد. بازار مطرح امروزه در حال بازسازی و نوسازی  توسط شهرداری مسقط می باشد، همچنین قرار است بخش های جدید و مدرن به آن اضافه شود. گردشگران تور مسقط می توانند در این بازار آثار دستی بسیار زیبایی را تهیه کنند، همچنین بازار مسقط مکان مناسبی برای خرید سوغاتی است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 104 دهنده به امتیاز بازار مطرح
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری