چیک فیل ای

چیک فیل ای (Chick-fill-A) از برندهای محبوب فست فود در آمریکا به شمار می رود که امروزه و با گذشت بیش از 70 سال، 2200 شعبه داشته و انواع ساندویچ های مرغ را سرو می کند. جالب است بدانید چیک فیل ای در سال 2008، اولین رستوران فست فود بدون اسیدهای چرب ترانس در آمریکا شناخته شد.

در سال 1946، سرمایه گذاری با نام S. Truett Cathy رستوران فست فودی در ایالت جورجیا افتتاح کرد که به دلیل موقعیت مناسب و ارائه غذاهای با کیفیت، به سرعت در میان مردم محبوب شد. 15 سال بعد و در سال 1961، Cathy با دستگاهی آشنا شد که زمان آماده کردن ساندویچ مرغ را به اندازه ساندویچ همبرگر پایین می آورد. لذا اون تصمیم گرفت تا با تهیه این دستگاه و سرو انواع ساندویچ های مرغ، برند خود با نام چیک فیل ای را تاسیس کند.

اولین شعبه چیک فیل ای در سال 1967 در فودکورت مرکز خرید Greenbriar Mall واقع در شهر آتلانتا افتتاح شد. بعد از چند سال، بخاطر محبوبیت بالا و تقاضای بیشتر، چیک فیل ای شعبات دیگری هم در این مرکز خرید افتتاح کرد.

در اوایل دهه 80 چیک فیل ای توانست اولین شعبه مستقل خود و خارج از فودکورت را در خیابان تپه Druid ایجاد کند تا تمام تمرکز و خدمات خود را بر روی آن قرار دهد تا شعبه فودکورت.

تا سال 2016، چیک فیل ای نزدیک به 1950 شعبه داشت که برخی از آن ها در بیمارستان ها، مراکز خرید، فرودگاه ها، دانشگاه ها و غیره بود. همچنین 31 شعبه از این فست فود هم به صورت Drive-Through هستند و مردم می بایست با وسیله نقلیه به داخل منطقه مشخص شده روند، سفارش خود را ثبت کرده و پس از دریافت سفارش محل را ترک کنند.

در میان انواع ساندویچ های مرغ که چیک فیل ای ارائه می دهد، ساندویچ "مرغ چیک فیل ای" محبوب ترین ساندویچ این فست فود است که برای آن، شعار " ما مرغ را اختراع نکردیم. فقط یک ساندویچ مرغ" را سر می دهد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر