فلافلی مامان جون

اگر فکر می کنید کبابی گلپایگانی، محمد ارزونی و سوپر دریانی پرشعبه ترین برندها در ایران هستند، فلافل مامان جون هم به آن اضافه کنید. فلافل مامان جون جایی برای پر کردن ساندویچی پر از فلافل با انواع سالادها، ترشی ها و سس ها با قیمتی بسیار ارزان است.

ایده مامان جون اولین بار در شهر رباط کریم ایجاد شد. اولین فلافلی مامان جون در مدت بسیار کوتاهی توانست یکی از شلوغ ترین رستوران های شهر شود که به موجب آن، مدیر رستوران تصمیم گرفت در شهرهای شهریار، فردیس و اسلامشهر هم شعبه بزند. اما استقبال بیش از حد باعث شد مامان جون تا به امروز، بیش از 220 شعبه در تمام نقاط ایران داشته باشد هرچند با کمی دقت بیشتر متوجه می شویم افراد سودجویی از برند مامان جون استفاده کرده و فلافی خود با برندهایی مانند بی بی جون و غیره را راه اندازی کردند.

از نظر مامان جون، فلافلی مامان جون سالم ترین و بهترین فلافل ایران را تولید و در محیطی کاملا بهداشتی سرو می کند اما در میان شعبات بسیار زیاد مامان جون، شعبات بسیار کمی هستند که از نظر نظافت و بهداشت در شرایط مناسب قرار گرفته باشند.

مامان جون در اوایل، فقط فلافل عرضه می کرد اما امروزه نه تنها فلافل، بلکه انواع ساندویچ ها، پیتزاها و سمبوسه های مختلف را هم با قیمیتی بسیار مناسب و طعمی بسیار لذیذ سرو می کند. اما مهم ترین دلیلی که باعث شد مامان جون تا این حد محبوب باشد، میز سلف سرویسش است.

میز سلف سرویس تقریبا در تمام شعبات شامل گوجه، خیار، خیارشور و انواع ترشی ها می باشد اما در برخی از شعبات، سس قرمز در کنار سس سفید، خردل یا انبه ارائه می شود.

اما چرا سس انبه؟ بیاییم کمی راجع به فلافل بیشتر بگوییم. فلافل ابتدا از نخود تهیه میشد. این غذا از غذاهای سنتی کشور فلسطین بوده که مدت ها بعد، به کشورهای عربی مانند عراق، لبنان، مصر، سوریه و غیره هم منتقل شد و از استقبال خوبی هم برخوردار گشت اما نه به صورت فلافل تنها.

بخاطر ذائقه های مختلف، در اکثر نقاط فلافل را به صورت تند تهیه می کنند. در کشور مصر ذائقه مردم بیشتر به سمت باقالی بود که به موجب آن، فلافل های سرو شده در مصر با باقالی تهیه میشدند. در لبنان اما، ساندویچ های فلافل با سبزیجات، کنجد و ارده سرو میشدند و بخاطر استفاده از سس انبه در ساندویچ های فلافل و طعم لذیذ آن، امروزه در تمام شعبات فلافل مامان جون می توان ظرف سس انبه را هم مشاهده کرد.

درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور زمینی قشم 11 خرداد 99ویژه تعطیلات
4 شب
قطار بن ریل
ندا پرواز
11 خرداد - 15 خرداد

تور قشم 7 خرداد 99
3 شب
قشم ایر
ارزین سیر ایرانیان
7 خرداد - 10 خرداد

تور مشهد 7 خرداد 99
2 شب
ساها
قصر شایان
7 خرداد - 9 خرداد

تور کیش 10 خرداد 99
2 شب
ماهان
معراج گشت
10 خرداد - 12 خرداد

تور چابهار 8 خرداد 99
3 شب
ایران ایر تور
گردشگر زمان
8 اردیبهشت - 11 خرداد

تور کیش ویژه تعطیلات 13 و 14 خرداد 99
3 شب
کیش ایر
آرشین پرواز
13 خرداد - 17 خرداد

تور کیش 11 خرداد 99 ویژه تعطیلات
4 شب
ایران ایر تور
گردشگر زمان
11 خرداد - 15 خرداد

تور مشهد خرداد 99
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
6 خرداد - 12 خرداد

تور کیش 6 خرداد 99
4 شب
زاگرس
سیف گشت
6 خرداد - 10 خرداد

تور قشم خرداد 99
3 شب
زاگرس
پرواز ایرانیان
7 خرداد - 14 خرداد