رستوران مرطاق

شهر ایروان در دامنه کوه ارارات در کرانه ی رود هرازدان واقع شده است.ایروان شهر فوق العاده زیبایی است که مردمی خونگرم و مهمان نواز دارد، از هر جای دنیا به این کشور سفر کنیم با آغوش باز مردم این کشور مواجه می شوید. ارمنستان دارای رستوران های بسیاری است و غذا در میان مردم ارمنستان از اهمیت بالایی برخوردار است. طیف وسیعی از این رستوران ها در پایتخت ارمنستان، ایروان یافت می شود.  از جمله یکی از رستوران های معروف این شهر رستوران مرطاق ایروان است. 
کشور ارمنستان با توجه به اینکه یکی از همسایگان ایران است  از نظر فرهنگی و ذائقه شبیه ایران است،از جمله غذا های معروف ایرانی در این رستوران میتوان دلمه را نام برد.
در منو رستوران مرطاق ایروان غذاهای تخصصی ارمنی یافت می شود از جمله غذاهای معروف این رستوران می توان شامپورس را نام برد.
شامپورس کباب بسته بندی شده با انواع گوشت و سبزیجات است، علاوه بر این غذا خاش نیز در میان غذاهای ارامنه بسیار معروف است این غذا یک نوع غذای محلی مانند کله پاچه ما ایرانی ها است، به تمام گردشگران تور ایروان، ارامنه پیشنهاد می شود حتما به این رستوران سر بزنند و از غذا های لذیذ ارامنه لذت ببرند.
یکی دیگر از غذا های معروف این رستوران غذا های دریایی را می توان نام برد.گرچه کشور ارمنستان راهی به آب های آزاد ندارند ولی به دلیل وجود دریاچه های زیادی که اطراف این کشور قرار دارد پرطرفدار است.
از نظر معماری فضای داخلی رستوران مرطاق ایروان بسیار جالب و دیدینی است. داخل این رستوران مجسمه های بزرگ سنگی بنا شده است که دید بسیاری را به خود جلب می کند. فضای بیرونی این رستوران با نور پردازی هایی زیبا و چشم نواز محیط آرامی را برای گردشگران تور ایروان که این رستوران را برای ساعتی تفریح و استراحت انتخاب می کند مناسب است.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره رستوران مرطاق

حمیدرضا 8 آذر 96
0
سلام رستوران های ایروان برنجم دارند
نرگس 8 آذر 96
1
قیمت منو های این رستوران را ندارید؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر