قدیمی ترین گنبد آجری ایرانآثار تاریخی با شکوه و ارزشمند استان فارس همانند الماسی گران با می درخشد.این سرزمین به دلیل حکومت فرمانروایان قویی همچون کوروش کبیر ، امپراتوری هخامنشیان ، حکومت و پادشاهی ساسانیان و غیره عمارت های زیبا و با شکوهی را از خود به جای گذاشته اند.
گردشگران تور داخلی توجه داشته باشند که این عمارت تاریخی با شماره 23 در شهریور سال 1310 به ثبت ملی رسید.
مجموعه زیبا و دیدنی کاخ ساسانی سروستان در استان فارس ، 9 کیلومتری شهرستان سروستان ، در مسیر روستای نظر آید و بین دشتی زیبا و وسیع قرار گرفته است.
گردشگران تور لحظه آخری توجه داشته باشند این بنای دیدنی از سنگ و گچ با وسعتی حدود 30 هزار هکتار ساخته شده است.سازندگان و طراحان این بنا ایوانی مربعی شکل در قسمت مرکزی تعبیه کرده اند که اضلاع آن 13 متر و ارتفاع آن 18 متر می باشد.همچنین بازدیدکنندگان عزیز گنبدی در حیاط و مرکز مشاهده می کنند که نشان دهنده ذوق و هنر معماران این کاخ می باشد که به عنوان قدیمی ترین گنبد آجری ایران شناخته شده است.
قسمت اصلی نمای کاخ ساسانی در قسمت شرقی بنا است که از دو ایوان کوچک و یک ایوان بزرگ تشکیل شده است.
کاخ ساسانی که به جرات می توان گفت باشکوه ترین عمارت تاریخی استان فارس محسوب می گردد ، اما کمترین امکانات را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته اند ، حتی این بنا فاقد تابلویی است که این بنا را به بازدیدکنندگان معرفی نماید.جالب بدانید که این بنا فاقد آب آشامیدنی ، سکو و مکانی برای نشستن بازدیدکنندگان و سرویس بهداشتی می باشد که بی تفاوتی مسئولان میراث فرهنگی را نشان می دهد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز قدیمی ترین گنبد آجری ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.