جذاب ترین دره جهان

دره گرند کانیون جذاب ترین دره جهان محسوب می گردد که یکی از زیبا ترین و الهام بخش ترین چشم اندازه های دنیا در آمریکا به شمار می رود.در ادامه گردشگران عزیز را با جذاب ترین دره جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.


گردشگران تور لحظه آخری توجه داشته باشند که این دره ترکیب فوق العاده رنگ های فرسایشی و زمین شناسی می باشد که دارای رودی به درازای 466 کیلیومتر است.در اصل این رود که کلرادو نام دارد در میان این دره جریان دارد.
دره گرند کانیون که جذاب ترین دره جهان به شمار می رود در ایالت آریزونای آمریکا واقع گردید و عمق زیاد آن به 6.1 کیلومتر می رسد و به علاوه یکی از عمیق ترین دره های دنیا محسوب می گردد.
این دره عمیق حدودا 6 میلیون سال پیش بر اثر عبور رود کلرادو تشکیل گردیده است و امروزه به یکی از محبوب ترین جاذبه توریستی دنیا تبدیل شده است.
در واقع این دره بر اثر فرسایش هزاران و میلیون ها سال به رنگ دیوار های قرمز ، زرد ، خاکستری و قهوه ای در آمده که هر کدام از این لایه ها و رنگ نشان دهنده ی یک دوره تاریخی از دوران زمین شناسی می باشد.جالب بدانید ، طبق گفته ی دانشمندان سنگ هایی که در کنار رود کلرادو وجود دارد قدمتی چند میلیاردی قدمت دارند.
جایی که امروزه به نام دره گرند کنیون آریزونا می شنوید در گذشته های خیلی دور یک دریای کم عمق بوده و هنوز که هنوزه آثاری مانند فسیل های جانوران دریایی و صدف را می توانید پیدا کنید ، بعد از گذشت زمانی رود کلرادو مسیر خود را تغییر و در میان این فلات جاری گردید و در نهایت به چندین شاخه رود تبدیل و در نهایت باعث به وجود آمدن چندین دره زیبا و دیدنی شد.

گزارش مشکل
درج نظر