تجربه سفر به ایران از دیدگاه گاردین

ابرکوه در دل کویر
روزنامه گاردین درباره ی ابرکوه این گونه نوشته : شهر زیبای کویری ابر کوه که بین شیراز و یزد قرار گرفته در جاده ی ابریشم بوده به همین خاطر در میان سده ی 18 در اثر حمله افغان ها آسیب های جدی دیده است.در این شهر کویری بینظیر خانه آقازاده با بادگیر های بسیار بزرگ وجود دارد تا به خنک شدن خانه کمک زیادی کند.

ورزش کهن در اصفهان
در این بخش از روزنامه گاردین گشت ورزشی در اصفهان زده و در این رابطه نوشته : زمانی که به اصفهان سفر می کنید از تماشای زورخانه ورزشی سه هزار ساله تعجب نکنید این ورزش برای تعلیم دادن جنگجویان استفاده می شده.در این ورزش مردانی را با شلوارچرمی ، حرکات پر نوسان و موسیقی بلند رو به رو می شوید.اگر می خواهید در گود های زورخانه بنشینید بهتر است از افراد محلی کمک بگیرید تا برای شما در کنار زنگ زورخانه صندلی مناسبی انتخاب کند.

گشتی دیدنی در دماوند
بر اساس این گزارش سفر به ایران ، دماوند مرتفع ترین قله آتشفشانی فعال آسیاست که در 70 کیلومتری تهران واقع شده است.یکی از بهترین تفریحات این منطقه اسکی در آبعلی و همچنین بازدید از آبشار های طبیعی اطراف آن نیز می باشد.

شهر ورزنه
شهر ورزنه یکی از تجاربی است که خوانندگان روزنامه گاردین آن را به اشتراک گذاشته و نوشته اند : ورزنه شهری کوچک و کویریست که چندان فاصله ای با اصفهان ندارد.پس از رسیدن به چاپاکر مردمان با لبخند از شما پذیرایی می کنند و زنان این روستا با چادر های سفید در تضاد با چادر های معمول مشکی شما را به وجد می آورد.با پراخت تنها چند دلار می توانید به تماشای چشم انداز تالاب ، دهانه آتشفشان ، کویر دیدنی ورزنه و دریاچه نمک نیز بپردازید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تجربه سفر به ایران از دیدگاه گاردین
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.