شهر لیماسول
تاریخ شهر لیماسول قبرس به 2000 سال پیش از میلاد باز می گردد که احتمال می رود در آن زمان به صورت دهی کوچک و جمعیتی کم بوده است.نام این شهر در قرن نوزدهم میلادی نمسوس بوده.
تاریخ لیماسول با وقایع سال 1191 میلادی و پایان سلطه بیزانس گره خورده است.در آن زمان ها ریچارد انگلستان با شکست حاکم قبرس ، حکومت بیزانس را پایان و آن را به یکی از مستعمرات انگلیس تبدیل کرد.
شهر زیبای لیماسول پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر کشور قبرس می باشد که از مهم ترین بنادر ترانزیت کالا در اروپا و دریای مدیترانه به شمار می رود که در مرکز و جنوب این جزیره ی دیدنی واقع گردیده است.در شهر بندری لیماسول دارای مراکز خرید مدرن ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، تالار های تئاتر ، موزه های دیدنی و مراکز تاریخی نیز می باشد.
شهر لیماسول از نظر استراتژیک در منطقه ی بین اروپا ، آسیا و آفریقا قرار گرفته که کشتی های بسیاری به این منطقه می آیند.جمعیت حدودی شهر لیماسول حدود 250 هزار نفر بوده که بیش تر آنان از اتباع انگلستان و روسیه نیز می باشند.در این شهر مشاغل توریستی ، بانکداری ، توریستی و حرفه های مالی رونق زیادی دارند که تمامی شرکت های بین المللی در لیماسول دفتر دارند که این امر به احتمال زیاد به دلیل شرایط آسان در راه اندازه مشاغل و کسب و کار در این جزیره نیز می باشد.
از جاذبه های گردشگری این شهر لیماسول می توان به : موزه قبرس ، قلعه کولوسی ، دریاچه نمک ، ساحل داسوی ، موزه هنر های فولک ، ساحل لدیز و موزه ی ارکولوجیکال نیز اشاره کرد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر لیماسول
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.