امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر لیماسول

شهر لیماسول

اگر قصد سفر به قبرس را دارید و زمان زیادی ندارید کل جزیره بگردید شهر لیماسول بهترین پیشنهاد ممکن نیز می باشد.ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی در مورد تاریخ ، موقعیت و همچنین جاذبه های شهر لیماسول قبرس بیش تر توضیح دهیم.
 
 
تاریخ شهر لیماسول تور قبرس به 2000 سال پیش از میلاد باز می گردد که احتمال می رود در آن زمان به صورت دهی کوچک و جمعیتی کم بوده است.نام این شهر در قرن نوزدهم میلادی نمسوس بوده.
تاریخ لیماسول با وقایع سال 1191 میلادی و پایان سلطه بیزانس گره خورده است.در آن زمان ها ریچارد انگلستان با شکست حاکم قبرس ، حکومت بیزانس را پایان و آن را به یکی از مستعمرات انگلیس تبدیل کرد.
شهر زیبای لیماسول پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر کشور قبرس می باشد که از مهم ترین بنادر ترانزیت کالا در اروپا و دریای مدیترانه به شمار می رود که در مرکز و جنوب این جزیره ی دیدنی واقع گردیده است.در شهر بندری لیماسول دارای مراکز خرید مدرن ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، تالار های تئاتر ، موزه های دیدنی و مراکز تاریخی نیز می باشد.
شهر لیماسول از نظر استراتژیک در منطقه ی بین اروپا ، آسیا و آفریقا قرار گرفته که کشتی های بسیاری به این منطقه می آیند.
 
 
جمعیت حدودی شهر لیماسول حدود 250 هزار نفر بوده که بیش تر آنان از اتباع انگلستان و روسیه نیز می باشند.در این شهر مشاغل توریستی ، بانکداری ، توریستی و حرفه های مالی رونق زیادی دارند که تمامی شرکت های بین المللی در لیماسول دفتر دارند که این امر به احتمال زیاد به دلیل شرایط آسان در راه اندازه مشاغل و کسب و کار در این جزیره نیز می باشد.
از جاذبه های گردشگری این شهر لیماسول می توان به : موزه قبرس ، قلعه کولوسی ، دریاچه نمک ، ساحل داسوی ، موزه هنر های فولک ، ساحل لدیز و موزه ی ارکولوجیکال نیز اشاره کرد.
درج نظر