شهر لیماسول

 
 
تاریخ شهر لیماسول تور قبرس به 2000 سال پیش از میلاد باز می گردد که احتمال می رود در آن زمان به صورت دهی کوچک و جمعیتی کم بوده است.نام این شهر در قرن نوزدهم میلادی نمسوس بوده.
تاریخ لیماسول با وقایع سال 1191 میلادی و پایان سلطه بیزانس گره خورده است.در آن زمان ها ریچارد انگلستان با شکست حاکم قبرس ، حکومت بیزانس را پایان و آن را به یکی از مستعمرات انگلیس تبدیل کرد.
شهر زیبای لیماسول پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر کشور قبرس می باشد که از مهم ترین بنادر ترانزیت کالا در اروپا و دریای مدیترانه به شمار می رود که در مرکز و جنوب این جزیره ی دیدنی واقع گردیده است.در شهر بندری لیماسول دارای مراکز خرید مدرن ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، تالار های تئاتر ، موزه های دیدنی و مراکز تاریخی نیز می باشد.
شهر لیماسول از نظر استراتژیک در منطقه ی بین اروپا ، آسیا و آفریقا قرار گرفته که کشتی های بسیاری به این منطقه می آیند.
 
 
جمعیت حدودی شهر لیماسول حدود 250 هزار نفر بوده که بیش تر آنان از اتباع انگلستان و روسیه نیز می باشند.در این شهر مشاغل توریستی ، بانکداری ، توریستی و حرفه های مالی رونق زیادی دارند که تمامی شرکت های بین المللی در لیماسول دفتر دارند که این امر به احتمال زیاد به دلیل شرایط آسان در راه اندازه مشاغل و کسب و کار در این جزیره نیز می باشد.
از جاذبه های گردشگری این شهر لیماسول می توان به : موزه قبرس ، قلعه کولوسی ، دریاچه نمک ، ساحل داسوی ، موزه هنر های فولک ، ساحل لدیز و موزه ی ارکولوجیکال نیز اشاره کرد.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر