بلند ترین آبشار جهان

آبشار آنجل که بلند ترین آبشار جهان می باشد یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار ونزوئلا محسوب می گردد.بلند ترین آبشار جهان دارای ویژه گی ها و خصوصیت های منحصر به فردیست که در ادامه کاربران عزیز را بیش تر با آن آشنا خواهیم کرد.


آبشار آنجل که در جنوبی ترین قسمت ونزوئلا واقع شده است حدود یک کیلومتر ارتفاع دارد به همین خاطر گردشگران زیادی به ونزوئلا سفر می کنند تا بلند ترین آبشار جهان را از نزدیک ببینند.
به جرات می توان گفت زیبا ترین و بلند ترین آبشار جهان آنجل نام دارد که چشم هر بیننده ای را به سمت خود جذب و گردشگران تور لحظه آخری می توانند ساعت ها به این آبشار خیره و غرق در عظمت آن شوند.
به زمان اسپانیایی نام این آبشار سالتو آنجل که به معنای آبشار فرشتگان می باشد ، اما توجه نمایید نام اصلی این آبشار ، آبشار فالز می باشد.
کاربران عزیز توجه داشته باشند که ارتفاع دقیق آبشار آنجل 807 متر و در میان کوهستان آیاآنتی پویی درست بر فراز صخره ای کاملا لغزنده 979 متری قرار گرفته است.این آبشار به رودخانه چورون می ریزد که خود شاخه ای از رود کارائو می باشد که در نهایت این رود به اورینوکو می ریزد که سر چشمه اش باران می باشد.این آبشار به دلیل باران های شدیدی که در ونزوئلا می بارد به وجود آمده ، درست است که در فصل های کم بارش آب آبشار آنجل کم می گردد اما به دلیل بارش های ناگهانی که دارد این منطقه را به هیچ عنوان خشک نمی بینید.
جالب بدانید آبشار آنجل در قرن بیستم کشف گردید و قبل از آن آبشار توگلا با ارتفاع 948 متر بلند ترین آبشار دنیا بود و پس از کشف این آبشار ، جایگاه خود را به آبشار آنجل داد.

گزارش مشکل
درج نظر