غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا

در دنیا کمتر کسی هست که نام دیوار چین را تا به حال نشنیده باشد. دیوار چین که به عنوان غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا شناخته شده است بیش از دو هزار سال عمر و 6000 کیلومتر طول دارد.در ادامه کاربران ماجراجو را بیش تر با غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا آشنا خواهیم کرد.


گردشگران تور چین توجه داشته باشند که ارتفاع آن قسمت از دیوار چین که در قسمت شمالی پکن قرار دارد 8.5 متر و در دیگر نقاط ارتفاع آن بین 4 تا 15 متر متغیر می باشد و همچنین قطر این دیوار بین 4.5 تا 7.5 متر است.
گردشگران تور لحظه آخری بدانند که دیوار چین یک دیوار متصل به یکدیگر نمی باشد و هر کدام آنان از روی هم قرار گرفتن دیوار های دیگر ساخته شده به همین خاطر دیوار بزرگ چین از دیوار های جداگانه و متعدد ساخته است.
ساخت دیوار چین در قرن سوم قبل از میلاد ، در زمان عهد امپراطوری شی خوانگ تی شروع شد و دامنه کار ساخت دیوار چین بسیار وسیع و طولانی بود.بازدیدکنندگان بدانند که یک میلیون نفر برای ساخت دیوار بسیج گردید و جالب بدانید شرایط کار به قدری سخت بوده که برخی از گروه های کارگران می رفتند و دیگر بر نمی گشتند.کسانی که در طی ساخت می مردند جسدشان را لای دیوار دفن می کردند.امروزه در انتهای شرقی دیوار چین یعنی در شان های گوان معبدی وجود دارد که می گویند برای بانویی به نام مون جیان نوساخته شده است.مون جیان نو دختری بود که با جوانی از دهکده ی خویش ازدواج و پس از چند روز شوهر او را برای دیوار سازی چین بردند ، چند سالی از رفتن وی گذشت دختر جوان تصمیم گرفت به سراغ شوهر خود برود.وی پس از طی کردن مسافتی طولانی به محل کار همسر خود رسید اما او را پیدا نکرد و همکاران وی گفتند احتمالا مرده باشد و جسد او را لای دیوار گذاشته باشند.در نهایت او شب ها و روز ها در این محل نشست و گریست و شبی دیوار شکاف برداشت و جسد شوهر خود را دید و بیدرنگ خود را روی جسد او انداخت و دیگر بیرون نیامد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.بلندترین کوه جهان

فستیوال برف و یخ 2019 چین

عجیب ترین رسوم چینی ها هنگام غذا خوردن

بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا

قدیمی ترین محله های پکن

عظیم ترین مجسمه بودا در جهان

آداب و رسوم چینی ها

ارتش سفالی چین

گردشگران چینی ولخرج ترین گردشگران جهان

هشتمین جاده خطرناک دنیا

کاخی همانند گردنبند زمرد

بهترین کافه و رستوران های چین

طولانی ترین پل کابلی چین

روستایی که به ساکنانش ویلا و ماشین رایگان میدهد

لوکس ترین هتل جهان

برترین جاذبه های گردشگری چین

رودی از سرخ ترین گل ها

جنگل جادویی

فستیوالی از جنس برف و یخ

شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه معماری چوبی

زمین های زرد پوش چین

کوهستانی از رنگین کمان

کوهی که از آن تخم مرغ می روید

ترسناک ترین پل جهان

معبدی ما بین زمین و آسمان در چین

آسمان خراش های سنگی پارک ژانگ جیاجی

جنگلی که در آن سنگ روییده است

سوغات چین

جاذبه های گردشگری چین

چند حقیقت عجیب درباره کشور چین

درخت ۱۴۰۰ ساله بومی چین

زیبا ترین جشنواره برف و یخ جهان

مجسمه عظیم الجثه بودا

سوغاتی های چین

فستیوال نیمه پائیز چین

غم انگیز ترین دیوار تاریخی دنیا

تصاویری هوایی چین

پر جمعیت ترین کشور دنیا

پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری