مالدیو ، قسمتی از بهشت !

مالدیو سرزمین جزیره هاست. جزیره های کوچیکی که با فاصله های خیلی کم، این کشور زیبا و بهشتی رو می سازند
مالدیو سرزمین جزیره هاست. جزیره های کوچیکی که با فاصله های خیلی کم، این کشور زیبا و بهشتی رو می سازن. کسانی که اهل طبیعت و سفر هستن به خوبی میدونن که جزیره مالدیو به عنوان یکی از زیباترین نقاط کره زمین شناخته شده و یه جورایی بهشت روی زمینه. این جزیره بهشتی مناسب برای افرادیه که دنبال آرامش هستن و راه رفتن روی شن های طلایی کنار اقیانوس رو دوست دارن.
شاید بشه به این کشور بهشتی لقب آروم‌ ترین جای کره‌ی زمین رو هم داد چون با وجود شور و هیجانی که تو ساحل بعضی از این جزیره‌ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این‌ ها حکومت می کنه.آب و هوای مالدیو گرمسیریه و طول سال یا گرم و خشکه یا گرم و مرطوب.
این جزیره بهشتی در فصل بهار، تابستون و حتی پائیز گرم و خشکه اما تو زمستون با وجود گرما، رطوبت هوا فوق العاده بالاست. بارون های زیادی می باره و باد و طوفان هم در جریانه و از اونجایی که نا آرامی دریا حرکت قایق ها و کشتی ها رو محدود میکنه، توریست ها علاقه ای به سفر تو این فصل رو ندارن. ولی بهترین زمان برای سفر به مالدیو، فصل بهاره که اونجارو به محیطی مناسب برای استراحت و آرامش اعصاب و روان تبدیل می کنه.
بعضی از جزیره های مالدیو ویژه گردشگری هستن. تو ۸۸ جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندانش از مهاجران کشورهای همسایه هستن.
مسیر جزیره‌ی فرودگاه تا هر کدوم از جزیره‌ها رو هم میشه با قایق یا هواپیماهای دریایی و یا قایق های لوکس تندرو طی کرد. هواپیماهای دریایی رو تاکسی هوایی میگن که خودش به تنهایی یکی از جاذبه های همینجاست.

از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می شه تو این جزیره بهشتی انجام داد غواصیه. البته غواصی برای ساکنین جزایر مالدیو خیلی اهمیت داره چون نخست وزیر مالدیو به هیات دولت دستور داده تا غواصی یاد بگیرن! غواصی در سواحل امن و زیبای اقیانوس هند!
البته فقط یکی از جنبه های غواص بودن بحث گردشگری و جذب توریست میشه.
غرق شدن مالدیو تو آب های اقیانوس بر اثر گرم شدن زمین واقعیتیه که کم کم به حقیقت می رسه. چون ارتفاع این جزایر کمه، پدیده بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها و گرم شدن زمین باعث میشه تا این جزیره های بهشتی غرق بشن و از بین برن. به خاطر همین موضوع غواصی جز اصلی ترین کارهایی که ساکنان این جزایر باید برای دفاع از خودشون به صورت حرفه ای بلد باشن.
در کنار غواصی، کارهای دیگه ای هم میشه تو سواحل زیبای مالدیو انجام داد، مثل عکاسی زیر آب که یک عکاس همراه شما به زیر آب میاد و وقتی شما مشغول لذت‌ بردن از دنیای زیر اقیانوس هستین، تصویرتون رو ثبت می‌ کنه؛ به هر حال یک عکس یادگاری کنار ماهی‌های کوچیک رنگارنگ یا مرجان‌ها، چیزی نیست که توی آلبوم هر کسی پیدا بشه.
یکی دیگه از جذاب ترین قسمتهای سفر به جزیره مالدیو، دوچرخه سواری در مسیرهای بهشتیه! شما می تونین سرتاسر جزیره رو در مسیرهای مشخص شده با دوچرخه طی کنین و از مناظر فوق العاده دیدنی و خیره کننده اش، نهایت لذت رو ببرین!
سواحل و  ورزشهای مختلف آبی، کشف جزایر ناشناخته با قایق ‌های آبی یا تاکسی هوایی ها، آشنایی با دنیای زیر آب از طریق غواصی و زیر دریایی، تفریحات آبی مهیج و ماجراجویانه، ماهیگیری در شب و روز، ریلکس کردن در آب های گرم و ماساژهای حرفه ای، قدم زدن در جزیره ای آروم و مدرن و رفتن به جزیره رقص و.... تمام اینها در جزیره مرجانی و زیبای مالدیو برای یک استراحت بی دغدغه و آرامش بخش مهیاست.
شما سعی کنین تو این جزایر انتظار دیدن جای خاص یا انجام فعالیت خاص رو نداشته باشین. سنگین‌تری فعالیتی که باید انجام بدین، شنا و غواصیه. به جای تمام کارها، روی شن‌ های سفید ساحل و زیر سایه‌ی برگ‌ های پهن گرمسیری دراز بکشین و استراحت، فقط استراحت کنین.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 12 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور کیش 12 مهر 99
4 شب
معراج معراج
کاسپین کاسپین
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور مشهد 11 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
11 مهر - 15 مهر

تور کیش 11 و 12 و 13 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
معراج معراج
کاخ سپید ملل
12 مهر - 16 مهر

تور کیش تعطیلات مهر 99
3 شب
ساها ساها
ایران ... ایران ایر تور
کاخ سپید ملل
18 مهر - 21 مهر

تور مشهد 19 مهر 99 ویژه تعطیلات
4 شب
کاسپین کاسپین
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
19 مهر - 23 مهر

تور کیش 10 و 11 مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
11 مهر - 14 مهر

تور کیش 13 و 14 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کاسپین کاسپین
فرجام پرواز کیان
13 مهر - 17 مهر

تور قشم 12 و 18 مهر 99
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 مهر - 21 آبان

تور کیش از اصفهان 11 و 12 و 18 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
18 مهر - 21 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما