جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا یکی ازشهرهای مهم ترکیه از نظر جذب گردشگری می باشد به طوری که سالیانه چندین هزار توریست از اقسا نقاط دنیا به این شهر افسانه ای سفر می کنند. با بیش از 100 نوع جاذبه گردشگری بیشترین سهم در قطب گردشگری ترکیه مربوط به همین شهر می شود. پس با ما همراه باشید تا 5 تا از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا را برای شما گردشگران تور آنتالیا معرفی کنیم.
 
 
تورهای رافتینگ  یا تور رودخانه وحشی هیجان انگیز در منطقه آنتالیا یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا بر بستر رودخانه ماناوگات انجام می شوند که از جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب می آید.ماناوگات رودخانه ای کم نظیر که از قسمت جنوبی کوه های طرس جاری شده و به دریای مدیترانه سرازیر می شود. درواقع ماناوگات نام روستایی است که این آبشار در آن قرار دارد. در نزدیکی این آبشار می توانید با پهن کردن یک زیرانداز و همراه بردن مقداری خوراکی و نوشیدنی از منظره ی فوق العاده زیبا و نسیم دلنشین روستای ماناوگات لذت ببرید و یا از رستوران های محلی با ارائه دهنده ی انواع غذاهای سنتی ترکیه و ماهی های تازه و لذیذ در این منطقه لذت ببرید. ارتفاع آبشارهای ماناوگات خیلی بلند نیستند در واقع ارتفاع زیادی به نسبت آبشارهای موجود در ترکیه ندارند ولیکن که برخورد کردن آب کف آلود با شدت و سرعت بالا به صخره ها جلوه ی زیبایی را ایجاد کرده که می توان ساعت ها به دیدن این منظره زیبا ایستاد. 
 
 
 از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا شهر تاریخی و باستانی ترمسوس با قدمت چند هزار ساله است که با فاصله 20 کیلومتری از شهر آنتالیا و در قسمت غربی قرار گرفته است. شهر ترمسوس در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا و روی سکوی سنگی که بدون دخالت دست انسان و به صورت طبیعی بر روی کوه گولوک وجود دارد قرار گرفته است. این شهر تاریخی بر بالای کوه واقع شده و افراد برای دیدن و لذت بردن از این شهر باستانی باید بتوانند از این کوه بالا بروند و یکی از دلایلی که هنوز هم این شهر به خوبی حفاظت شده و تخریب نشده، موقعیت قرارگیری آن بر بلندای کوه می باشد.براى آن هایى که به طبیعت بکرو پیاده روى علاقه خاصی دارند این مکان دیدنی پیشنهاد مناسبی است. در شهرترمسوس  یک سالن آمفی تئاتردر مرکز و میان صخره،یک تنگه عمیق،پارک ملى،مجموعه معبد و قبرستان نیز وجود دارد و در همان نزدیکى دهکده  دزملتی ست که به عنوان مرکز اصلی بافت فرش مشهور است.
 
 
کاله ایچی مرکز تاریخی شهر آنتالیا به معنی داخل قلعه می باشد که توسط دیوار های قدیمی شهر را درامتداد ساحل محاصره کرده است یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد. این منطقه دارای خیابان های محصور و باریکی بین دیوار های قدیمی می باشد که این شهر را از سر و صدای بیرن محافظت می کندکه امروزه تنها دو دیوار و یک ورودی باقی مانده است. قسمت شمالی کاله ایچه دارای رستوران ها و مغازه های در خیابان مزیلک ساخته شده است که به دلیل حضور گردشگران شلوغ می باشد و اما قسمت خلوت این منطقه کلین جار سالان می باشد که بسیار آرام و دیدنی است.
 
 
قلعه رومیان آنتالیا که جزو جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب می آید در پارکی درست رو به رو به بندر آلانیا  که به شکل قلعه ای قدیمی و استوانه ای شکل با ارتفاع 17 متر قرار گرفته است. امروزه می توانید در گوشه کنار محوطه این قلعه قدم بزنید و از چشم انداز بی نظیر دریای مدیترانه و بندر آلانیا لذت ببرید. قلعه رومیان در اواخر قرن دوم ساخته شده است و تا به امروز کسی هم هدف ساخته شدن این قلعه را نمی داند و اغلب باستان ‌شناسان بر این باور هستند که این قلعه، برج مراقبتی برای بندر پر رفت و آمد شهر بوده است.قلعه رومیان به عنوان برج دیده بانی یا فانوس دریایی بندر کاربردی می باشند. قلعه‌ی رومی نمایی به سمت بندر قدیمی دارد و در اطراف پارک کارالی ‌اوغلو واقع شده است. 
 
 
کسیک مناره یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا در زبان ترکی به معنی مناره شکسته می باشد که در اوایل ساخت آن یک بنای بدون نقص و کامل بوده.  در قرن سوم میلادی برای استفاده معبد رومی ها در خیابان های کالچی آنتالیا ترکیه طراحی و ساخته شده است. در قرن هشتم میلادی برای احترام به مریم مقدس این سازه را به کلیسا تبدیل کردند. اما در قرن نهم به دلیل حمله اعراب بخش زیادی از این بنا تخریب شده و در قرن یازدهم مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت . در اوایل قرن چهاردهم زمانی که سلجوقیان روم، آنتالیا را در دست گرفتند این کلیسا را به مسجد تبدیل کردند و دوباره در سال 1362 زمانی که پادشاه قبرس، آنتالیا را از سلجوقیان گرفت این بنا به کلیسا تبدیل شد و سرانجام در زمان یکی از پادشان عثمانی مجددا به مسجد تغییر یافت. در سفر به ترکیه جاذبه های گردشگری تور آنتالیا را از دست ندهید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جاذبه های گردشگری آنتالیا

بهرنگ 14 آبان 97
1
جاذبه های گردشگری آنتالیا وسیعه اما خب باید هزینه کنید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما