شهر تاریخی فاسليس

آنتالیا امروزه یکی از محبوب ترین مقصد گردشگری ترکیه به شمار می رود که به دلیل تفریحات و جاذبه های دیدنی تاریخی که دارد گردشگران زیادی سالانه یه این شهر دیدنی سفر می کنند در این قسمت می خواهیم یکی از جاذبه های تاریخی آنتالیا به نام شهر تاریخی فاسليس را به مسافران تور آنتالیا معرفی کنیم.
 
 
شهر تاریخی فاسليس یکی از جاذبه های تاریخی پر طرفدار تور آنتالیا می باشد که در 35 کیلومتری شهر ساحلی آنتالیا که در فینیکه واقع شده است که در مدت زمان 40 دقیقه از مرکز شهر آنتالیا با تاکسی و اتوبوس های مخصوص می توانید خودتان را به این شهر تاریخی برسانید و سفری نیم روزه به تاریخ ترکیه داشته باشید.
آثار به جای مانده این شهر به 690 سال قبل از میلاد باز می گردد و همچنین سکه های پیدا شده ی این شهر به 446 سال قبل از میلاد بر می گردد.
در سال 1333 قبل از میلاد شهر تاریخی فاسليس در را به سوی اسکندر باز کرده و به ترتیب زیر نظر حاکمیت های  پتولموسها و رودوسها نیز در آمد.در قرن اول میلاد این شهر توسط راهزنهای کلیسا تصرف و در نهایت با لشکر کشی ژنرال مانيلوس سرويلوس ايساريكوس از تصرف راهزنها در آمد.شهر تاریخی فاسليس که بار ها مورد هجوم عرب ها قرار گرفته بود و کم رونق شده بود در نهایت در سال 1158 به حاکمیت ترک ها در آمد.
در شهر فاسلیس بقایای معابد ، تماشاخانه ، دروازه ها و خیابان هایی با ستون های بلند به جای مانده است که همه ی آن ها مربوط دوران رم باستان می باشد.
شهر تاریخی آسپندوس در کنار دریا واقع شده است و یک شهر بندری به شمار می رود و به همین خاطر است نمی توان از زیبایی مناظر آن چشم برداشت ، درون شهر فاسلیس موزه ای ساخته شده است که تا کنون هر آنچه از این شهر پیدا کرده اند را داخل موزه نگهداری می کنند.
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر تاریخی فاسليس

طاها 14 آبان 97
2
من پارسال شهر تاریخی فاسليس رفتم به قدری هم لیدرمون خوب بود و همه چیز رو با داستان های با نمک توضیح میداد آدمو مشتاق می کرد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما