شهر تاریخی فاسليس

آنتالیا امروزه یکی از محبوب ترین مقصد گردشگری ترکیه به شمار می رود که به دلیل تفریحات و جاذبه های دیدنی تاریخی که دارد گردشگران زیادی سالانه یه این شهر دیدنی سفر می کنند در این قسمت می خواهیم یکی از جاذبه های تاریخی آنتالیا به نام شهر تاریخی فاسليس را به مسافران تور آنتالیا معرفی کنیم.شهر تاریخی فاسليس یکی از جاذبه های تاریخی پر طرفدار آنتالیا می باشد که در 35 کیلومتری شهر ساحلی آنتالیا که در فینیکه واقع شده است که در مدت زمان 40 دقیقه از مرکز شهر آنتالیا با تاکسی و اتوبوس های مخصوص می توانید خودتان را به این شهر تاریخی برسانید و سفری نیم روزه به تاریخ ترکیه داشته باشید.
آثار به جای مانده این شهر به 690 سال قبل از میلاد باز می گردد و همچنین سکه های پیدا شده ی این شهر به 446 سال قبل از میلاد بر می گردد.
در سال 1333 قبل از میلاد شهر تاریخی فاسليس در را به سوی اسکندر باز کرده و به ترتیب زیر نظر حاکمیت های  پتولموسها و رودوسها نیز در آمد.در قرن اول میلاد این شهر توسط راهزنهای کلیسا تصرف و در نهایت با لشکر کشی ژنرال مانيلوس سرويلوس ايساريكوس از تصرف راهزنها در آمد.شهر تاریخی فاسليس که بار ها مورد هجوم عرب ها قرار گرفته بود و کم رونق شده بود در نهایت در سال 1158 به حاکمیت ترک ها در آمد.
در شهر فاسلیس بقایای معابد ، تماشاخانه ، دروازه ها و خیابان هایی با ستون های بلند به جای مانده است که همه ی آن ها مربوط دوران رم باستان می باشد.
این شهر تاریخی در کنار دریا واقع شده است و یک شهر بندری به شمار می رود و به همین خاطر است نمی توان از زیبایی مناظر آن چشم برداشت ، درون شهر فاسلیس موزه ای ساخته شده است که تا کنون هر آنچه از این شهر پیدا کرده اند را داخل موزه نگهداری می کنند.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز شهر تاریخی فاسليس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
طاها 14 آبان 1397
2
من پارسال شهر تاریخی فاسليس رفتم به قدری هم لیدرمون خوب بود و همه چیز رو با داستان های با نمک توضیح میداد آدمو مشتاق می کرد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری