سوغات مسکو

مسکو پرجمعیت ترین و پایتخت کشور روسیه می باشد که به دلیل داشتن آثار تاریخی زیبا و منحصر به فردی که دارد سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند این شهر مانند دیگر شهر های بزرگ و کوچک دارای سوغاتی خاص و منحصر به فردی دارد مکه در این قسمت با سوغات مسکو آشنا خواهید شد.
 
 
1. شکلات :
شکلات یکی از بهترین و معروف ترین سوغات مسکو به شمار می رود که روس ها در قرن هجدهم و در دوران کاترین کبیر طعم شکلات را چشیدند ، در آن زمان شکلات خوراکی بسیار لوکس و گران قیمتی بود که طبقات خاصی از مردم توان خرید آن را داشتند. در سال 1899 اولین بار توسط الکسی به صورت انحصاری تولید کرد. به همین دلیل است که شهرت و آوازه شکلات روسیه در سراسر جهان مشهور می باشد یک بار امتحان کنید متوجه خواهید شد.
 
 
2. خاویار :
خاویار یکی از بهترین سوغات مسکو محسوب می شود اما شایان ذکر است که خارج کردن خاویار از کشور ممنوع می باشد اما در طول سفرتان می توانید در انواع رستوران با هر نوع غذایی سفارش دهید و میل کنید.همچنین می توانید از سوپر مارکت ها و فروشگاه های بزرگ و مطرح آن را تهیه کنید اما توجه داشته باشید قیمت آن گران و شاید هر کسی توانایی خرید آن را نداشته باشد.
 
 
3. عروسک های ماتریوشکا :
یکی از محبوب ترین سوغات مسکو ، عروسک های ماتریوشکا می باشد که از سال 1890 مطرح شد. این عروسک های تو خالی از درخت زیرفون ساخته می شود که به صورت تو هم تو هم با سایز ها و رنگ بندی های مختلفی در بیش تر مراکز خرید روسیه به فروش می رسد. نوع مردانه ی این عروسک ها ددوشکا نام دارد که نماد پیر مرد روس می باشد.این عروسک ها پیشنهاد خوبی به عنوان سوغات تور مسکو به دوستانتان است که قیمت بسیار مناسبی هم دارد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما