آبشار طبقاتی لبنانآبشار طبقاتی لبنان که آبشار باتارا جورج لبنان نام دارد  شاید بلند ترین و یا پهناور ترین آبشار جهان به شمار نرود اما در نوع خود یکی از خاص ترین آبشار های دنیا محسوب می گردد.چیزی که این آبشار را خاص کرده پدیده ی ویژه و طبیعیست که در سه طبقه غار جریان دارد.
آبشار طبقاتی لبنان دارای صخره های خشن و زمختی است که به مرور زمان بر اثر جریان آب به شکل داریره ای در آمده است.جالب است بدانید جنس سنگ های این آبشار آهکی بوده که آب آن از ارتفاع 255 متری به سمت پایین جاری می شود.
گردشگران تور لبنان بدانند که به این آبشار زیبا ، آبشار سه پل هم می گویند به دلیل این که این آبشار به گونه ای شکل گرفته است که گویا سه پل را تشکیل داده اند.آب این آبشار از ذوب شدن برف کوهستان تامین می گردد که در نهایت پس از گذشت میلیون ها سال این گونه شکل گرفته است.
قدمت آبشار باتارا جورج به 160 میلیون سال پیش باز می گردد درست مصادف با دوران ژوراسیک که تحقیقات نشان می دهد این آبشار نقش بسیار مهمی در تامین آب های زیر زمینی شهر المقارت در فصل بهار داشته است.
قابل توجه گردشگران تور بیروت ، این آبشار در سال 1952 میلادی توسط حشره شناس فرانسوی به نام هنری کوئیفیت کشف شد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به آبشار طبقاتی لبنان

نظرات کاربران

ناهید 1 شهریور 97
0
چقدر آبشار طبقاتی لبنان زیبا و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.