امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به آبشار طبقاتی لبنان

آبشار طبقاتی لبنان

در دنیای پهناوری که زندگی می کنیم پر از مناطق بکر و دیدنی که برای سفر و معرفی همه ی آن زمان کم است اما ما سعی داریم همه ی مناطق دیدنی و خاص را تا جایی که امکان دارد به کاربران عزیز معرفی نماییم که یکی از آن ها آبشار طبقاتی لبنان می باشد.آبشار طبقاتی لبنان یکی از جاذبه های دیدنی بکر به شمار می رود که در ادامه در مورد آن بیش تر توضیح خواهیم داد.


آبشار طبقاتی لبنان که آبشار باتارا جورج لبنان نام دارد  شاید بلند ترین و یا پهناور ترین آبشار جهان به شمار نرود اما در نوع خود یکی از خاص ترین آبشار های دنیا محسوب می گردد.چیزی که این آبشار را خاص کرده پدیده ی ویژه و طبیعیست که در سه طبقه غار جریان دارد.
آبشار طبقاتی لبنان دارای صخره های خشن و زمختی است که به مرور زمان بر اثر جریان آب به شکل داریره ای در آمده است.جالب است بدانید جنس سنگ های این آبشار آهکی بوده که آب آن از ارتفاع 255 متری به سمت پایین جاری می شود.
گردشگران تور لبنان بدانند که به این آبشار زیبا ، آبشار سه پل هم می گویند به دلیل این که این آبشار به گونه ای شکل گرفته است که گویا سه پل را تشکیل داده اند.آب این آبشار از ذوب شدن برف کوهستان تامین می گردد که در نهایت پس از گذشت میلیون ها سال این گونه شکل گرفته است.
قدمت آبشار باتارا جورج به 160 میلیون سال پیش باز می گردد درست مصادف با دوران ژوراسیک که تحقیقات نشان می دهد این آبشار نقش بسیار مهمی در تامین آب های زیر زمینی شهر المقارت در فصل بهار داشته است.
قابل توجه گردشگران تور بیروت ، این آبشار در سال 1952 میلادی توسط حشره شناس فرانسوی به نام هنری کوئیفیت کشف شد.نظرات مردم درباره آبشار طبقاتی لبنان

ناهید 1 شهریور 97
1
چقدر آبشار طبقاتی لبنان زیبا و دیدنی هست
درج نظر