بوستان مینیاتوری مشهد

بوستان مینیاتوری مشهد درست ایرانی به ابعاد کوچک است که می توانید تمامی آثار باستانی برجسته ایران زمین را مشاهده نمایید.امروزه بوستان مینیاتوری مشهد به یکی از جاذبه های گردشگری شهر مقدس مشهد تبدیل شده که نزد بازدید کنندگان از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.


بوستان مینیاتوری مشهد به عنوان اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور به مساحت 8 هکتار با هزینه ای معادل 28 میلیارد تومان در شهر مشهد احداث گردید.
در این پارک دیدنی 58 نماد مذهبی ، فرهنگی و  نقاط دیدنی شهر های مختلف ایران با مقیاس کوچک برای بازدیدکنندگان در معرض نمایش گذاشته اند که در هنگام افتتاح 9 المان آن به بهره برداری رسید.در بوستان مینیاتوری مشهد المان های آرامگاه فردوسی ، تخت جمشید ، آرامگاه عطار نیشابوری ، پل خواجو ، راه آهن مشهد ، فرودگاه هاشمی نژاد ، باغ شاهزاده ماهان کرمان ، روستای کندوان و همچنین سد کارون تا کنون رو نمایی شده است.از جاذبه های دیدنی دیگر بوستان مینیاتوری می توان به طراحی بازی های بومی و محلی ، زمین بازی مخصوص کودکان ، فضای سبز و مسیر تردد قطار و ... نیز اشاره کرد.یکی دیگر از نکات جالب بوستان مینیاتوری ساخت و طراحی جالب پیست مسابقه به شکل نقشه ی ایران برای ماشین های کنترلی می باشد.
بازدید از مجموعه بوستان مینیاتوری به خانواده ها این فرصت را می دهد تا بتوانند به راحتی به تمامی نقاط ایران سفر کنند و فرزندان خود را با آثار باستانی و تاریخی کشور ایران بیش تر آشنا و هویت کشور خود را بیش تر بشناسند.گردشگران تور مشهد اگر قصد بازدید از این مجموعه مینیاتوری را دارند باید خود را به بلوار الهیه ، بلوار سجادیه ، نبش سجادیه 26 را برسانند.مسافران می توانند هم از طریق تاکسی ، اتوبوس و مترو خود را به راحتی به آدرس درج شده برسانند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بوستان مینیاتوری مشهد
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری