ذوب شدن خیابان های هند در اثر گرما
دمای هوا در شهر های هند در روز جمعه از 51 درجه ی سانتی گراد بالا تر رفته است.این رکورد در شهر فالودی در ایالت راجستان به ثبت رسید.قابل توجه گردشگران تور هند ، قبل از آن بالا ترین درجه ی حرارتی هوا در شهر الوار با دمای 50.6 درجه ی سانتی گراد در سال 1956 میلادی به ثبت رسیده بود.
مسئولان هواشناش کشور هند از تداوم گرمای بیش از هند احتمال افزایش موارد گرما زدگی را خبر داد.این گرمای شدید و متداوم تعدادی از دریاچه ها ، رودخانه ها و سد های ایالت های غربی مانند راجستان ، گجرات و مهاراشترا را خشک کرد.
آب  و هوای کشور هند در ماه های ژوئن و می از گرم ترین ماه های هند به شمار می رود که دمای آن بالا تر از 40 درجه ی سانتی گراد می رود گرچه آب و هوای امسال هند کاملا بی سابقه بوده است.
گردشگران تور هند بدانند ، آمار کشته ها در اثر گرما در این کشور به 1100 نفر رسیده که بیش تر این افراد بی خانمان ، کارگران و افراد سالمند بوده اند.
به گفته ی اداره ی هواشناسان هند ، این موج گرما در روز های آینده ادامه خواهد یافت و در پس از آن دمای هوا تا 45 درجه ی سانتی گراد ثابت خواهد ماند.
همچنان اظهار دارند که احتمال کاهش دما تا 2 ژوئن جاری و بارش باران در برخی از مناطق هند وجود خواهد داشت.
همچنین حدود 200 نفر در ایالت تیلانگانگا کشته شدند که دمای آن به 40 درجه ی سانتی گراد رسیده بود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز ذوب شدن خیابان های هند در اثر گرما
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.