معروف ترین آبنمای دنیا

رم یکی از مهم ترین و در عین حال مشهور ترین شهر های اروپا به شمار می رود.در این شهر تاریخی شاهد تعداد زیادی بنا های تاریخی می باشید که یکی از آن ها معروف ترین آبنمای دنیا است.در ادامه ی مقاله گردشگران عزیز را با معروف ترین آبنمای دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.


در سال 1762 میلادی فواره ی تروی و یا همان آبنمای دختر دوشیزه بنا گردید و به عنوان معروف ترین آبنمای دنیا شناخته شد که سالانه گردشگران تور رم برای بازدید آن به این شهر زیبا و تاریخی سفر می کنند.
در ابتدا فواره تروی در 35 کیلومتری شرقی شهر قرار داشت اما با گسترش رم آبنما جز مرکز شهر به حساب آمد.
قابل توجه گردشگران تور ایتالیا ، معروف ترین آبنمای دنیا 49.15 متر عرض و 26.3 متر ارتفاع دارد و با اولین نگاه متوجه خواهید شد که در ساخت این آبنما چه ظرافت و سلیقه ای به کار رفته است.
هر کدام از مجسمه هایی که در این فواره می بینید به یکی از افسانه ها و خدایان باز می گردد ، اگر مقداری از افسانه های رومی را بدانید متوجه خواهید شد که تمامی این مجسمه ها به طور دقیق در جای خود قرار گرفته اند و قطعا شما را به وجد می آورند.


بد نیست بدانید ایده ی ساخت فواره تروی از پاپ اوربان هشتم بود که طرح های گوناگونی برای آن پیشنهاد شد ، در پایان پروژه را به شخصی به نام نیکولا سالوی واگذار کردند که یکی از مشهور ترین معماران آن زمان بوده است.
یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات این آبنمای زیبا پرتاپ سکه درون آب می باشد.بازدیدکنندگان آبنمای تروی برای بر آوردن آرزو سکه هایی درون آب پرتاب می کنند که رسوم خاص خود را دارد.جالب بدانید پرتاپ کردن یک سکه کافی نیست ، بلکه باید سه سکه درون آب پرتاپ نمایید که هر کدام آن ها معنای خاص خود را دارد :
سکه اول : عاشق شدن
سکه دوم : تضمین کننده بازگشت دوباره  شما به شهر رم
سکه سوم : تضمین کننده ازدواج
روش پرتاب سکه بدین صورت است که ابتدا پشت به فواره می شوید و دست راست خود را بر شانه ی چپ قرار می دهید و با همان دست سکه را پرتاب می کنید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز معروف ترین آبنمای دنیا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سارینا 21 مرداد 1397
0
چقدر معروف ترین آبنمای دنیا زیباست .اقعا از دیدنیش آدم لذت میبره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری