جاذبه های دیدنی مشهد
1. مقبره فردوسی :
آرامگاه فردوسی توسی در 20 کیلومتری شمال مشهد در میان باغی با صفا واقع شده است که یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود. ساختمان امروزی آرامگاه و موزه فردوسی توس از شیوه معماری هخامنشیان به خصوص آرامگاه کوروش الهام گرفته و به دست معمار برجسته ، هوشنگ سیحون از سال 1343 تا سال 1347 ساخته شد. نمای بیرونی این بنا شامل تزیئنات هخامنشی با ستون و سر ستون های کار شده و بر روی اضلاع چهارگانه بنا اشعار حکیم فردوسی نگاشته شده است که نشانگر تفکر و شخصیا ایشان است.3. مجموعه تفریحی آبی مشهد :
در جاذبه های دیدنی مشهد ، مکان های زیاد و جالبی از ورزشگاه ها ، زمین های بازی و جاذبه های تفریحی آبی زیادی برای گردشگران تور مشهد راه اندازی شده است. جالب است بدانید که مشهد در زمینه احداث پارک های آبی موقعیت فوق العاده ای در سطح خاورمیانه دارد که به دلیل سر پوشیده بودن آن ها در تمام ایام سال مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد. از پارک های تفریحی آبی شهر مشهد می توان به سرزمین موج های آبی ، پارک ساحلی آفتاب ، پارک آبی ایرانیان و موج های خروشان نیز اشاره کرد که طرفدارن زیادی دارد.2. پارک طبیعی هفت حوض :
یکی از دیدنی ترین و جاذبه طبیعی مشهد می توان به پارک هفت حوض اشاره کرد که 7 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد  و در دل کوه خلخ قرار دارد که دارای 7 حوضچه ی طبیعی می باشد. برخی از این حوضچه ها به اندازه ی استخر های کوچک  می باشد. آب پس از عبور از هفت حوضچه به حوض بزرگ تر می رسد و رودخانه ی مسیرش را ادامه می دهد.4. باغ وحش وکیل آباد مشهد :
در قسمت جنوب غربی شهر مقدس مشهد و همجوار با پارک وکیل آباد مشهد تنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی قرار دارد. در این باغ وحش حیوانات گیاه خوار ، حیوانات گوشتخوار ، حیوانات آبزی ، پرندگان و خزنده گان زیادی زندگی می کنند که نه تنها یکی از جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود بلکه جاذبه دیدنی خراسان رضوی به شمار می رود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 102 دهنده به امتیاز جاذبه های دیدنی مشهد
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
مهشید 13 آبان 97
2
اگر وقت گشت و گذار دارید جاذبه های دیدنی مشهد گستردست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری