ثبت جهانی شهر تاریخی یزد
بالاخره پس از گذشت 9 سال از قرار دادن پرونده شهر تاریخی یزد در فهرست میراث موقت جهانی امروز یکشنبه 18 تیر ماه 1396 شهر تاریخی یزد به عنوان اولین شهر های خشتی دنیا و در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید که ایرانیان را با این خبر بسیار شاد کردند. هر چند که قبل از آغاز این اجلاس معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جناب آقای محمدحسن طالبیان نگران ایراداتی در مورد ساخت و ساز های بافت یزد داشتند.
احتمالاتی که سازمان یونسکو در مورد رد کردن این پرونده بود را مطرح کرد که به سال های گذشته که به ساخت و ساز های غیر اصولی باز می گشت که به مشکلی جدی برای ثبت جهانی شهر تاریخی یزد تبدیل شده بود که این شهر تاریخی را نیازمند برنامه‌ریزی گسترده شهری ، مدیریت یکپارچه تجدیدنظر در ضوابط نظام مهندسی و ساخت و ساز  و رعایت اصول معماری نیز می کرد.
چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در تاریخ 11 تیر در هفته گذشته به میزبانی شهر کراکوف لهستان نیز آغاز شده است.


امتیاز 5 از 5 | از بین 113 دهنده به امتیاز ثبت جهانی شهر تاریخی یزد
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
سینا 13 آبان 97
2
ثبت جهانی شهر تاریخی یزد خیلی باید زودتر از این ها میشد
زهرا 18 تیر 96
1
من یزدی هستم و به ایرانی بودنم افتخار می کنم و به خودو می بالم
تینا 18 تیر 96
1
واقعا باعث افتخاره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.