بزرگترین هواپیمای جهان

بزرگترین هواپیمای جهان امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی تبدیل شده است که از روز جمعه در غالب نمایشگاه در فرودگاه شهر زاگرب که پایتخت کرواسی می باشد به نمایش گذاشته شده است و یکی از جدید ترین جاذبه گردشگری کرواسی به شمار می رود.نام این هواپیما  آنتونوف ۲۲۵ نام دارد که فقط یک فروند از آن در سال 1998 تولید شده است که وزن آن 210 تن و طول آن 84 متر می باشد و عنوان بزرگترین هواپیمای دنیا را برای خود کسب کرده است.
هواپیمای آنتونوف 225 در سال 1989 شاتل روسی بوران را حمل کرد که علاوه بر عنوان بزرگ ترین هواپیما به عنوان یکی از شاهکار های صنعت هوانوردی نام برده شده است.
بزرگ ترین هواپیما در شرایطی به جاذبه گردشگری کرواسی تبدیل گردید که این کشور با الحاق به اتحادیه اروپا از اول جولای که کرواسی با هجوم گردشگران زیاد اروپایی  رشد بی سابقه ای را تجربه کرد و همچنین سواحل زیبای کرواسی و بیش از 1100 جزیره زیبای آن می تواند جاذبه های زیبا متفاوتی برای گردشگران نیز باشد.
پس از استقلال کشور کرواسی در سال 1991 سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالصی به 20 درصد رسید که حاصل آن تبدیل کشور به مقصد گردشگری  برتر و همچنین ایجاد صد ها فرصت شغلی در کشور کرواسی گردید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز بزرگترین هواپیمای جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
نازنین 17 تیر 1396
3
چقدر جالب
شهره 17 تیر 1396
4
تشکر از اطلاعات خوب و مفیدتون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری