شهر خارکف

شهر خارکف جز دومین شهر بزرگ اکراین و همچنین از مهم ترین قطب های صنعتی و علمی اکراین به شمار می رود. اگر نگاهی به لیست دانشگاه های معروف و خوب در اکراین بگردین بی شک متوجه می شوید بهترین آن ها در خارکف قرار دارد.
 
 
خارکف در قسمت شمال شرقی اکراین واقع شده است در قسمتی که سه رودخانه ی اودی ، لوپان و خارکف به یکدیگر می پیوندند و به رودخانه ی بزرگ دانتیس می ریزند. که این شهر استان خارکف بوده و با کشور بزرگ روسیه هم مرز می باشد.
شهر خارکف با جمعیت بالغ بر 2 میلیون نفر بعد از کیف دومین شهر پرجمعیت اکراین به شمار می رود و با مساحت 300 کیلومتری دومین شهر بزرگ اکراین و به دلیل دانشگاه های خوب و معروفی که در این شهر وجود دارد باعث شده دانشجویان زیادی در این شهر زندگی کنند به همین دلیل شهر خارکف به یک شهر دانشجویی در اکراین تبدیل شده است.
یکی از مزایای مهم این شهر زبان صحبت کردن مردم در شهر ، ادارات خصوصی و دولتی بر خلاف شهر های دیگر به زبان روسی صحبت می کنند و همچنین دانشگاه ها در این امر مستثنی نبوده و در تمامی رشته ها به جز رشته زبان انگلیسی به زبان روسی صحبت و تدریس می شود.
این شهر مجهز به ایستگاه های  مترو  و همچنین دیگر وسایل حمل نقل شهری رفت و آمد شهر را تامین می کند و همچنین مجهز به ایستگاه های راه آهن و فرودگاه بین المللی می باشد که سالانه تعداد پرواز های در حال افزایش است.
شهر خارکف تور اکراین دارای ده ها موزه ، تئاتر ، گالری های نقاشی و سالن های برگزاری کنسرت ، و همچنین دارای بیش از 80 کتابخانه معتبر ، کلیسا ، سیرک مجسمه های هنری وجود دارد ، در این شهر تعداد زیادی موسسات آموزش عالی وجود دارد که در رده اول کشور را به خود اختصاص داده است. در شهر خارکف بیش از 292 هزار دانشجو شغول به تحصیل می باشد که بیش از 9 هزار نفر آنان دانشجویان خارجی از سراسر جهان هستند.
شهر خارکف در مسیر تور مسکو ، پترزبورگ ، قفغاز و کریم می باشد و به دلیل همین ویژه گی ها باعث رشد و ترقی فرهنگی و اقتصادی این شهر شد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر خارکف

نیوشا 12 آبان 97
2
من شنیدم شهر خارکف خیلی دانشگاههای خوب و معروفی داره درسته ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما