شهر خارکف

📅 بروزرسانی : ۸ تیر ۱۳۹۶ بازدید : 431
 
 
خارکف در قسمت شمال شرقی اکراین واقع شده است در قسمتی که سه رودخانه ی اودی ، لوپان و خارکف به یکدیگر می پیوندند و به رودخانه ی بزرگ دانتیس می ریزند. که این شهر استان خارکف بوده و با کشور بزرگ روسیه هم مرز می باشد.
شهر خارکف با جمعیت بالغ بر 2 میلیون نفر بعد از کیف دومین شهر پرجمعیت اکراین به شمار می رود و با مساحت 300 کیلومتری دومین شهر بزرگ اکراین و به دلیل دانشگاه های خوب و معروفی که در این شهر وجود دارد باعث شده دانشجویان زیادی در این شهر زندگی کنند به همین دلیل شهر خارکف به یک شهر دانشجویی در اکراین تبدیل شده است.
یکی از مزایای مهم این شهر زبان صحبت کردن مردم در شهر ، ادارات خصوصی و دولتی بر خلاف شهر های دیگر به زبان روسی صحبت می کنند و همچنین دانشگاه ها در این امر مستثنی نبوده و در تمامی رشته ها به جز رشته زبان انگلیسی به زبان روسی صحبت و تدریس می شود.
این شهر مجهز به ایستگاه های  مترو  و همچنین دیگر وسایل حمل نقل شهری رفت و آمد شهر را تامین می کند و همچنین مجهز به ایستگاه های راه آهن و فرودگاه بین المللی می باشد که سالانه تعداد پرواز های در حال افزایش است.
شهر خارکف تور اکراین دارای ده ها موزه ، تئاتر ، گالری های نقاشی و سالن های برگزاری کنسرت ، و همچنین دارای بیش از 80 کتابخانه معتبر ، کلیسا ، سیرک مجسمه های هنری وجود دارد ، در این شهر تعداد زیادی موسسات آموزش عالی وجود دارد که در رده اول کشور را به خود اختصاص داده است. در شهر خارکف بیش از 292 هزار دانشجو شغول به تحصیل می باشد که بیش از 9 هزار نفر آنان دانشجویان خارجی از سراسر جهان هستند.
شهر خارکف در مسیر تور مسکو ، پترزبورگ ، قفغاز و کریم می باشد و به دلیل همین ویژه گی ها باعث رشد و ترقی فرهنگی و اقتصادی این شهر شد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره شهر خارکف

نیوشا آبان 1397
10 نفر پسندیدند
من شنیدم شهر خارکف خیلی دانشگاههای خوب و معروفی داره درسته ؟

lahzeakhar.com/news/4017-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%81

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به شهر خارکف