امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر اسپلیت کرواسی

شهر اسپلیت کرواسی

شهر اسپلیت کرواسی بیش از 80 کیلومتر مربع مساحت در قسمت جنوبی کرواسی واقع شده است و دومین شهر بزرگ کرواسی و همچنین بزرگ ترین شهر منطقه دالماتیا می باشد. این شهر در قسمت ساحل شرقی آدریاتیک است و از قدیمی ترین شهرستان این منطقه به شمار می رود.شهر اسپلیت کرواسی یکی از زیبا ترین شهر های کرواسی می باشد که یکی از مهم ترین بنادر کرواسی هم به شمار می رود که سالانه 4 میلیون مسافر در این بندر مدیترانه جا به جا می شوند همچنین بعضی از جزیره های دالماسی از راه بندر اسپلیت دسترسی دارد که از جمله آن می توان براک ، سلطان ، هوار ، ویز ، لاستوو و کورچولا اشاره کرد.
این شهر در بین کانال اسپلیت و قسمت شرقی جلیج کاستلا قرار گرفته است که با اماکن دیدنی و جاذبه های بکر و زیبای این شهر سالانه میزبان گردشگرن زیادی از سراسر جهان می باشد. فرودگاه اسپلیت پس از فرودگاه زاگرب مهم ترین فرودگاه کرواسی می باشد که در 25 کیلومتری قسمت غربی شهر اسپلیت و در نزدیکی شهر کاستلا واقع شده است که مسافران می توانند به راحتی با اتوبوس و تاکسی به آن دسترسی داشته باشند.آب و هوای شهر اسپلیت کرواسی گرم و معتدل است که زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های نسبتا خشکی دارد. میانگین بارندگی این شهر 820 میلی لیتر می باشد که در ماه جولای با میانگین دمای 30 درجه گرم ترین ماه سال و ژانویه با دمای حدودی 5 درجه سانتی گراد سرد ترین ماه سال این شهر به حساب می آید. این شهر سالانه بیش از 2600 ساعت آفتاب دریافت می کند و ماه نوامبر 12 روز بارانی می باشد که مرطوب ترین ماه سال به شمار می رود.
در شهر اسپلیت کرواسی مکان های فرهنگی و تاریخی متعددی وجود دارد که مسافران تور کرواسی می توانند بخشی از زمان سفر خود را برای بازدید از این اماکن زیبا بگذارند. از معروف ترین جاذبه های دیدنی اسپلیت کرواسی می توان کاخ رومی امپراتور دیوکلتیان که به سبک معماری رومی ساخته و مربوط به قرن چهارم میلادی است و کلیسای جامع سنت دومیناس که ترکیب زیبایی از کلیسای کاتولیک و معبد رومی می باشدکه از برج و ناقوس های متعدد و زیبایی ساخته شده است و به مسافران تور کرواسی پیشنهاد می کنیم بازدید از این شهر را از دست ندهند.


نظرات مردم درباره شهر اسپلیت کرواسی

شیدا 7 تیر 96
1
تا به حال اسم این شهر رو نشنیده بودم مرسی از اطلاعات خوب و مفیدتون
سپیده 7 تیر 96
4
برای تور کرواسی ویزا چند روز زمان میبره؟
درج نظر