پرگا آنتالیا
پرگا آنتالیا در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه و در 18 کیلومتری قسمت شرقی آنتالیا واقع شده است شهری که در کنار سواحل مدیترانه جای خوش کرده است که از نظر تاریخی ارزش زیادی دارد.
باستان شناسان معتقدند به دوره ای از عصر مصر و سنگی بر می گردد ، همچنین طبق برخی از مطالعات نشان داده می شود که این شهر در اوایل دوران برنز ساخته شده است که عصر مفرغ و برنز عصری پیشرفت که در آن انسان ها به کار با فلز روی آورده بودند.در شهر پرگا آنتالیا خانه ها و ویرانه های با ارزش باستانی خواهید دید که در زمان یونان باستان ساخته شده اند ، شهر پر از مجسمه ها و ستون های بلند قدیمی ، جالب است بدانید در این دوران زنان در امور اداری نقش مهمی را ایفا کرده اند که وجود مجسمه های زیبا و مهم مانند پلاتینا مگنا این موضوع را به خوبی تایید می کند.
این شهر در سال 133 قبل از میلاد به دست رومیان اشغال و اداره آن به دست میراث پرگامون افتاد. جست و جو در کتیبه های باستان شناسی وجود اولین سازمان های دولتی را تایید می کند.
این شهر در پنج قرن گذشته به دست سلطه رومی شرقی و پس از آن توسط سلجوقیان ، هامیدگولاری ، و عثمانیان افتاده و اداره گردید.در دوران هلنی دورانی که به جهان باستان مسلط بودند ای شهر یکی از معروف ترین و زیبا ترین شهر های دنیا به شمار می رفت. از جاذبه های این شهر می توان به خانه یک ریاضی دان با نام آپولونیوس و خانهساختمان مذهبی آرتمیس می توان اشاره کرد. اگر به شهر آنتالیا سفر می کنید دیدن این جاذبه گردشگری و شهر باستانی بکر و فوق العاده را از دست ندهید.
پرگا آنتالیا در زمان دوران باستان مانند دیوار دفاعی عمل می کرد و مانع ورود دزدان دریایی مدیترانه بود و از شهر در مقابل غارت بیگانگان دفاع می کرد که طبق کاوش های باستانی به متوجه شدند که این شهر مجهز به سیستم دفاعی پیشرفته ای بوده است.امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز پرگا آنتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
هما 12 آبان 97
4
پرگا آنتالیا به نسبت دیگر جاذبه ها و تفریحات آنتالیا متفاوت هست و ارزش دیدن را دارد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.