دریای برنجه

دریای برنجه پدیده ای طبیعی در شهرستان تکاب می باشد که آن را به عنوان زندان برنجه هم می شناسند.
گردشگران تور داخلی توجه داشته باشند که دریای برنجه درست در فاصله ی 28 کیلومتری شهرستان تکاب درست در روستای برنجک قرار گرفته است و سالانه گردشگران ماجراجوی زیادی برای دیدن دریای برنجه به این مقصد سفر می کنند.
در راستای شمالی جنوبی روستای برنجه رودخانه ای وجود دارد که دهانه ی تعدادی از چشمه های آن خشک شده است، که در این میان به معروف ترین آن یعنی زندان برنجه می توان اشاره کرد. دهانه ی بیضی شکل بزرگ زندان برنجه حدود 100 متر و دهانه ی کوچک آن حدود 50 متر می باشد و همچنین عمق آن هم 70 متر است.
گردشگران تور لحظه آخری بدانند، دیوار های این زندان مشهور پر شیب و دارای لایه های نازکی از سنگ تراورن تن نواری نیز می باشد. ماجراجویان برای پایین رفتن می بایست با تجهیزات و ریسمان به پایین بروند و خطرات احتمالی آن را در نظر بگیرند.
طبق گفته ها، خان های قدیم برای مجازات روستاییان و مخالفان خود به پای های آنان سنگ می بستند و آن ها را درون این چشمه ی پر عمق می انداختند به همین دلیل نام آن را زندان برنجه نیز می نامند.
بازدید کنندگان با ده دقیقه پیاده روی می توانند خود را به دریای برنجه برسانند. عمق آب این چشمه به 25 متر می رسد و برخی از گردشگران که به غواصی علاقه دارند می توانند به عمق این دریای برنجه سفر کنند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دریای برنجه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری