موزه بزرگ خراسان

شهر مشهد علاوه بر زیارت حرم امام رضا (ع) جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که موزه بزرگ خراسان یکی از این جاذبه ها به شمار می رود.اگر آن دسته از گردشگرانی هستید که به دنبال دیدنی های خاص در مشهد می باشید با لحظه آخر همراه شوید تا با موزه بزرگ خراسان بیش تر آشنا شوید.
ایده ساخت موزه بزرگ خراسان برای دومین بار در سال 1371 مطرح  و طرح پیشنهادی آن در مسابقه گذاشته شد و از طرح های مختلف و متعدد ، طرح روانشـاد دکتر محمد امین میرفندرسکی با الهام از بنای زیبای کلات نادر انتخاب گردید.طی توافقات انجام شده با شهرداری مشهد زمینی به مساحت 4900 متر از اراضی بوستان کوهسنگی را در اختیار اداره ی کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گذاشتند و در نیمه های دوم سال 1382 کلنگ موزه بزرگ خراسان خورده شد.در سال 1384 شرکت مشهد سازه کار بنا را آغاز و پس از تمام کردن سفت کاری ساختمان آن را به قسمت تاسیسات تحویل دادند.
گردشگران تور مشهد توجه داشته باشند که این بنا با بالاترین حد استاندارد ، با 18000 متر زیر بنا در 12 طبقه به ارتفاع 53 متر ساختند.
در حال حاضر اشیا به نمایش گذاشته شده در موزه خراسان شامل اشیا سنگی ، سفالی ، نسخ چرم و خطی می باشد که نشان دهنده ی شکوه و عظمت خراسان در قرون وسطی است.اشیا که در این موزه مشاهده می کنید مربوط به دوران پیش از تاریخ و برای عصر پارینه سنگی می باشد و همچنین جدید ترین های آن به دوران معاصر مربوط می باشد.
این نمایشگاه زیبا و دیدنی تجلی گاه استعداد ، نبوغ و همچنین فرهنگ خراسیان است ، با این امید که عظمت و شکوه گذشتگان هیچ وقت فراموش نشود و به نسل های آینده برسد.
گردشگران تور داخلی بدانند که بازدید از موزه برای تمامی عموم آزاد و ساعات بازدید آن از ساعت 8 صبح الی 14 می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه بزرگ خراسان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری