پژوهشکده محیط زیست کیش

پژوهشکده محیط زیست کیش با هدف توسعه پایدار و تقویت گردشگری علمی و همچنین با محور بهینه سازی انرژی در حال ساخت می باشد.

این مرکز آموزش و تحقیقات محیط زیست واقع در جزیره کیش از اسفند سال 94 شروع به ساخت و با هدف تقویت گردشگری و بهینه سازی مصرف انژی تا به امروز در حال ساخت می باشد.
این مجموعه به شکل لاک پشت با زیر بنایی 18000 متر مربع دارای بخش های مختلفی از قبیل : موزه ، سالن آمفی تئاتر ، اتاق تشریح ، دفاتر اداری و آزمایشگاه ها است که با معماری پایدار و الگو های بهینه سازی انرژی و همچنین استفاده از سیستم های هوشمند از ویژه گی ها و مشخصات بارز این ساختمان می باشد.
حیاتی ترین و مهم ترین بخش این پروژه توجه زیاد به انرژی تجدید پذیر است از آن جایی که کیش انرژی خورشیدی بسیار مطلوبی دارد به همین دلیل در این ساختمان نیروگاه فوتوولتابیک با قدرت 140 کیلو وات برای تامین بخش قابل توجه ای از مصرف برق ساختمان و محوطه ساختمان طراحی شده است.
همچنین با استفاده از پنجره های دوجداره ، عایق های بخار بند ، عایق های حرارتی پشم سنگ در میان دیوار ها ، سطح بیرونی دیوار ها از عایق حرارتی پلیيورتان ، تمامی شیشه های نما و گنبد از شیشه های دو جداره استفاده شده تا اتلاف انرژی یک ساختمان به سفر برسد.
از آن جایی که جزیره کیش در موقعیت مناسب طبیعی و واقع شدن در آب های خلیج فارس و تنها جزیره مرجانی و همچنین مناظر طبیعی منحصر به فرد بستر مناسبی برای صنعت گردشگری در رقابت با کشور های دیگر می تواند با انتقال علم نقش قابل توجهی را ایفا کند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پژوهشکده محیط زیست کیش
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
شهاب 12 آبان 1397
2
ممنون از مطلب خوبتون در مورد پژوهشکده محیط زیست کیش
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری