سراوان

در سمت غربی جاده رشت به تهران و در فاصله ی 17 کیلومتری از مرکز استان رشت پارک جنگلی زیبای سراوان واقع شده است. طول شمال به جنوب جنگل 6700 کیلومتر و عرض شرق به غرب آن 2 کیلومتر می باشد و همچنین بین 50 تا 250 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.
 
 
پارک جنگلی سراوان یکی از قدیمی ترین عرصه های جنگلی گیلان به شمار می رود و به دلیل دارا بودن انواع گونه های گیاهی در کشور و حتی در سطح جهان کم نظیر می باشد. قسمت خزر پارک جنگلی به دلیل داشتن گونه های گیاهی نادر ذخایر ژنتیکی و منظره ای بی همتا حائز اهمیت می باشد.
در پارک جنگلی سراوان انواع درختان از جمله انجیلی ، ممرز ، بید ، سفید پت ، آلوچه جنگلی ، بید مشک ، توسکا و ازگیل پوشش زیبا و خاصی را در این منطقه به وجود آورده است که توریست ها و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است و همچنین مورد استفاده دانشگاهیان و محققین منابع طبیعی محیط زیست می باشد.
 
 
پارک جنگلی سراوان به دلیل نزدیکی به استان رشت ، جاده سراسری که دسترسی آسانی برای گردشگران و علاقه مندان را میسر کرده است و همچنین به دلیل بافت جنگلی خاص و بکر آن از سایر جنگل های گیلان از اهمیت بیش تری بر خورد دار می باشد.
از امکانات سراوان می توان به کلبه های اقامتی ، پارک بازی مخصوص کودکان ، سرویس های بهداشتی و پارکینگ اشاره کرد. این پارک همه روزه پذیرای گردشگران و مسافرانی است که برای گذراندن اوقات فراغت خود به این پارک سر سبز می آیند.
پارک سراوان به دلیل موقعیت قرار گیری ، شکل زمین و ویژه گی های خاص طبیعی دارای چشم انداز های زیادی می باشد که در این میان می توانیم به رودخانه سفید رود و رودخانه سیاه رود در قسمت شرقی جنگل اشاره کرد که مورد توجه گردشگران زیادی واقع شده است. و همچنین این پارد دارای ارزش تاریخی می باشد که کاروانسرای لات بقعه امام زاده هاشم از نقاط شلوغ این جنگل می باشد.
از گونه های پرندگان و جانوران این منطقه می توان به کبک ، قرقاول ، دارکوب ، جغد جنگلی ، راسو ، خرگوش و حشرات و خزندگان متنوعی در این جنگل زندگی می کنند.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره سراوان

ریحانه 12 آبان 97
0
واقعا سراوان جای بکر و دیدنی هست آدم از بودن در سراوان لذت می بره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما