امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به ایران پنجمین مقصد در 2016

ایران پنجمین مقصد در 2016

اعلام کرد ایران پنجمین مقصد2016 Travel & Leisure  نشریه معتبر 2016

نشریه  معتبرگردشگری   در گزارشی 50 مقصد مهم و اصلی  سال آینده میلادی  را معرفی کرد.Travel & Leisure
به گزارش «دنیای اقتصاد» در این گزارش ایران به‌عنوان پنجمین مقصد سال 2016 معرفی شده است. نویسندگان Travel & Leisure عوامل مختلفی را به‌طور جامع و دقیق مورد بررسی موشکافانه قرار دادند تا براساس آن فهرستی از کشورها به‌عنوان بهترین مقصد گردشگری در سال آینده فراهم کنند. اما باید دید کدام‏یک از این کشورهای ارزشمندِ تحت بررسی می‏تواند به‌عنوان هیجان‏انگیزترین گزینه برای شبکه‏ نویسندگان و محققان جهانی انتخاب شود؟ و کدام کشورها در فهرست بهترین‏ها برای گردشگرهای حرفه‏ای قرار خواهند گرفت؟ کدام مقاصد کلاسیک و سنتی گردشگری با جذابیت‏های جدید و تازه در این فهرست ظاهر شده‏اند؟ کدام یک از حوادث جهانی و تغییرات در محدودیت‏های مسافرتی باعث شده تا برخی مقاصد و کشورهای خاص گزینه‏های مناسب‏تر و خوش‏مسیرتری تشخیص داده شوند؟
براساس آنچه محققان این نشریه اعلام کرده‏اند، فهرست گردشگری امسال تنوعی وسیع دارد؛ از جزایر آندامان (که حتی اقیانوس‏نوردی چون ژاک کوستا را تحت تاثیر قرار داده) تا خطوط ممتد، بکر و ناب سواحل کارائیب و همچنین 9ساحل تماشایی دیگر با مناظر زیبا، ماسه و آفتاب. برای مشتاقان غذاهای متنوع، این پژوهشگران و متخصصان فهرستی جامع از شهرها را فراهم کرده‏اند: از غنت در بلژیک (که گروهی آشپز جوان، انقلابی را در آشپزی نوید داده‏اند و برنامه‏های وسیع و گسترده‏ای در سالن‏های غذاخوری برپا خواهد شد) تا آرهوس، شهر کاریزها در دانمارک، شهری که از سایه کپنهاگ بیرون آمده، مستقل شده و سه رستوران فوق‏العاده میشل‏استار را در خود جای داده است. بررسی نقاطی که پیش از این نادیده گرفته شده‏اند در این گزارش، نشان می‏دهد که این مقاصد ارزش بازنگری دوباره را به‌عنوان مقصد جدید دارند. مثلا شهر کوچک دوچرخه‏دوستِ ریچموند در ویرجینیا، معماری شگفتی‏آوری دارد؛ جلوه‏های هنری رو به رشد، تنوع فزاینده در غذاها و یک هتل با طراحی جدید از دیگر جذابیت‏های این شهر به شمار می‏رود. تغییرات و تجدید ساختارها در دیترویت نیز از نگاه کاوشگرانه تهیه‏کنندگان این گزارش دور نمانده است؛ برای مثال، رشد دوباره زندگی در ساختمان‌های متروکه (شامل بازسازی یک هتل که مرکز خریدی را در بستری تاریخی راه‏اندازی کرده است) باعث شد تا این مقصد به‌عنوان مقصدی شایسته در این فهرست آورده شود.  این گزارش اضافه کرده است که فضای جغرافیای سیاسی و اخیرا توافق‏ هسته‏ای ایران با شورای امنیت سازمان ملل مجموعه‏ای از فرصت‏ها را فراروی شهروندان آمریکایی گشوده است تا از مناطق مختلف تهران، این پایتخت جهانی و نیز مساجد کاشان دیدن کنند.

نظرات مردم درباره ایران پنجمین مقصد در 2016

فرهاد 16 آذر 94
0
مناطق و مساجد ، همین و بس .ایران غیر از اینها هیچ جاذبه توریستی دیگه ای نداره.!!! در اصل ایران بیشتر از همه جای دنیا، نقاط تاریخی و باستانی و سواحل و جزایر زیبا و خیلی جاذبه دیگه داره. تنها چیزی که نداره روح هستش. و انسان هم داره ولی اونا خیلی وقته لبخند نمیزنن و شادی روح اونها رو ترک کرده. در و دیوار قلعه ها و مساجد خالی و بدون روح ،هیچوقت برای هیچ توریستی جذاب نبوده و نخواهد بود.
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش از شیراز 7 تیر
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
7 تیر - 10 تیر

تور زمینی قشم 3 تیر
3 شب
قطار ... قطار 4 تخته غزال
قطار ... قطار 4 تخته غزال
گردشگر زمان
3 تیر - 7 تیر

تور کیش 4 و 5 و 6 تیر (اقساطی)
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
5 تیر - 9 تیر

تور کیش 5 تیر
2 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
5 تیر - 7 تیر

تور کیش از مشهد 5 تیر
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
5 تیر - 8 تیر

تور کیش 3 و 4 و 5 تیر
4 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
آرشین پرواز
5 تیر - 9 تیر

تور کیش از اصفهان 3 تیر
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
3 تیر - 6 تیر

تور قشم 3 تیر
2 شب
تابان تابان
آتا آتا
گردشگر زمان
3 تیر - 5 تیر

تور مشهد 15 تیر
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
15 تیر - 18 تیر

تور کیش از شیراز 4 تیر
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
محراب سیر کیش
4 تیر - 8 تیر