برج تلویزیونی اورینتال پرل

📅 بروزرسانی : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ بازدید : 315
 
 
برج اورینتال پرل در جولای 1991 شروع به ساخت و در اول اکتبر 1994 تکمیل و افتتاح گردید.هفت کره استیل از بسمت آسمان به سمت زمین سر سبز آویزان شده است و بدنه ی این ساختمان بسیار جالب و زیبا می باشدکه گویای شعر معروف چینی : مروارید های کوچک و بزرگ بر روی بشقابی از یشم می چکد می باشد.
برج اورینتال پرل از 6 قطعه اصلی که سه ستون غول پیکر توپ پایینی و اولین کره ، توپ بالایی دومین کره ،  توپ کپسول فضایی سومین کره و پنج عدد کره گوچک میدان و زیر زمین نامیده می شود. یکی از دیدنی ترین قسمت این برج آسانسور بسیار شفاف که در میان ستون ها قرار دارد که منظره ای زیبا از شهر شانگهای را به نمایش می گذارد ، آسانسور این برج اولین آسانسور کاملا شفاف دنیا نیز می باشد که توجه گردشگران تور شانگهای را به خود جلب کرده است.
این برج دارای سه طبقه اصلی و ارتفاعات مختلف می باشد که بازدید کنندگان می توانند در ارتفاعات مختلف از مناظر شانگهای دیدن نمایند ، دومین کره 263 متر و کپسول فضایی 350 متر طبقه اصلی برای تماشا کردن و دو طبقه دیگر با ارتفاع 90 متر و 259 متری در کره اول برای بازدید کنندگان می باشد که می توانند از تک تک کره ها دیدن کنند. همچنین زیر زمین این برج موزه تاریخ شهرداری شانگهای است.
 
 
قسمت دیدنی و فانتزی برج که برای بزرگسالان و خردسالان جذاب می باشد شامل : سفر به قطب جنوب ، سفر از میان جنگل ، تئاتر دیزنی ، سفر به خسال ، تئاتر لیزر ، فیلم سه بعدی ، میدان سعادت و بالن هوایی داغ نیز می باشد.
 
سالن تماشای هوایی : راه رفتن بر روی سالن تماشای هوایی در سال 2009 افتتاح گردید که با ارتفاع 259 متر در کره دوم بر روی سطح شیشه ای و شفاف از دیدن رودخانه هانگ پو لذت برده و دید پاناروما داشته باشید با این کار حس می کنید روی ابر ها قدم می زنید.
 
رستوران گردان برج تلویزیونی اورینتال پرل : این رستورن در ارتفاع 267 متری از روی زمین دومین رستوران بلند آسیا می باشد.این رستوران با مساحت 3500 متر و 350 عدد صندلی برای پذیرایی از میهمانان خود آماده می باشد با خوردن نهار یا شام در این رستوران می توانید دید کامل از اطراف شهر زیبای شانگهای داشته باشید به دلیل اینکه در 2 ساعت یک بار یک دور کامل می زند.بهتر است در روز های که آسمان صاف می باشد به این رستوران بروید و از قبل از طریق کارمندان هتل و جایی که اقامت دارید رزرو را انجام دهید. هزینه نهار 298 یوان و هزینه شام 328 یوان برای هر نفر می باشد .و رستوران گردان این برج از ساعت 11 الی 21 باز و خدمات ارائه می دهند.
 
موزه تاریخ شهرداری شانگهای :  این موزه در ستون برج  قرار دارد و توسعه شهر شانگهای را در طول تاریخ برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته اند. گردشگران می توانند از طریق اسناد ، تصاویر ، یادگاری ها و معرفی تصویری صوتی درباره تاریخ شانگهای بیشتر بدانند.این موزه از شش بخش تشکیل شده است که شامل : ساختمان شهرداری قدیمی و مناظر خیابان ها ، سرزمین اجاره شده ، زندگی شهری ، تغییرات سیاسی ، اقتصاد شهر و فرهنگ مدرن و تغییرات ژرف شهر شانگهای را به نمایش گذاشته اند.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/2953-%D8%A8%D8%B1%D8%AC-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به برج تلویزیونی اورینتال پرل