برج تلویزیونی اورینتال پرل

برج تلویزیونی اورینتال پرل واقع در شانگهای با ارتفاع 468 متر رتبه ششمین برج بلند در دنیا و چهارمین برج بلند آسیا را به خود اختصاص داده است.این برج را با نام برج رادیو و تلوزیونی مروارید شرق هم بیان می کنند.موقعیت قرار گیری این برج در کنار رودخانه هانگ پو و در مقابل بلوار باند قرار دارد و یکی از دیدنی ترین برج های شانگهای به شمار می رود.
 
 
برج اورینتال پرل در جولای 1991 شروع به ساخت و در اول اکتبر 1994 تکمیل و افتتاح گردید.هفت کره استیل از بسمت آسمان به سمت زمین سر سبز آویزان شده است و بدنه ی این ساختمان بسیار جالب و زیبا می باشدکه گویای شعر معروف چینی : مروارید های کوچک و بزرگ بر روی بشقابی از یشم می چکد می باشد.
برج اورینتال پرل از 6 قطعه اصلی که سه ستون غول پیکر توپ پایینی و اولین کره ، توپ بالایی دومین کره ،  توپ کپسول فضایی سومین کره و پنج عدد کره گوچک میدان و زیر زمین نامیده می شود. یکی از دیدنی ترین قسمت این برج آسانسور بسیار شفاف که در میان ستون ها قرار دارد که منظره ای زیبا از شهر شانگهای را به نمایش می گذارد ، آسانسور این برج اولین آسانسور کاملا شفاف دنیا نیز می باشد که توجه گردشگران تور شانگهای را به خود جلب کرده است.
این برج دارای سه طبقه اصلی و ارتفاعات مختلف می باشد که بازدید کنندگان می توانند در ارتفاعات مختلف از مناظر شانگهای دیدن نمایند ، دومین کره 263 متر و کپسول فضایی 350 متر طبقه اصلی برای تماشا کردن و دو طبقه دیگر با ارتفاع 90 متر و 259 متری در کره اول برای بازدید کنندگان می باشد که می توانند از تک تک کره ها دیدن کنند. همچنین زیر زمین این برج موزه تاریخ شهرداری شانگهای است.
 
 
قسمت دیدنی و فانتزی برج که برای بزرگسالان و خردسالان جذاب می باشد شامل : سفر به قطب جنوب ، سفر از میان جنگل ، تئاتر دیزنی ، سفر به خسال ، تئاتر لیزر ، فیلم سه بعدی ، میدان سعادت و بالن هوایی داغ نیز می باشد.
 
سالن تماشای هوایی : راه رفتن بر روی سالن تماشای هوایی در سال 2009 افتتاح گردید که با ارتفاع 259 متر در کره دوم بر روی سطح شیشه ای و شفاف از دیدن رودخانه هانگ پو لذت برده و دید پاناروما داشته باشید با این کار حس می کنید روی ابر ها قدم می زنید.
 
رستوران گردان برج تلویزیونی اورینتال پرل : این رستورن در ارتفاع 267 متری از روی زمین دومین رستوران بلند آسیا می باشد.این رستوران با مساحت 3500 متر و 350 عدد صندلی برای پذیرایی از میهمانان خود آماده می باشد با خوردن نهار یا شام در این رستوران می توانید دید کامل از اطراف شهر زیبای شانگهای داشته باشید به دلیل اینکه در 2 ساعت یک بار یک دور کامل می زند.بهتر است در روز های که آسمان صاف می باشد به این رستوران بروید و از قبل از طریق کارمندان هتل و جایی که اقامت دارید رزرو را انجام دهید. هزینه نهار 298 یوان و هزینه شام 328 یوان برای هر نفر می باشد .و رستوران گردان این برج از ساعت 11 الی 21 باز و خدمات ارائه می دهند.
 
موزه تاریخ شهرداری شانگهای :  این موزه در ستون برج  قرار دارد و توسعه شهر شانگهای را در طول تاریخ برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته اند. گردشگران می توانند از طریق اسناد ، تصاویر ، یادگاری ها و معرفی تصویری صوتی درباره تاریخ شانگهای بیشتر بدانند.این موزه از شش بخش تشکیل شده است که شامل : ساختمان شهرداری قدیمی و مناظر خیابان ها ، سرزمین اجاره شده ، زندگی شهری ، تغییرات سیاسی ، اقتصاد شهر و فرهنگ مدرن و تغییرات ژرف شهر شانگهای را به نمایش گذاشته اند.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 1 و 2 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
فرجام پرواز کیان
1 مهر - 5 مهر

تور چابهار شهریور 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
28 شهریور - 3 مهر

تور مشهد شهریور و مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
پرواز ایرانیان
31 شهریور - 3 مهر

تور مشهد 31 شهریور 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
ندا پرواز
31 شهریور - 2 مهر

تور زمینی مشهد 6 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
معراج گشت
6 مهر - 9 مهر

تور مشهد 29 و 30 شهریور 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کاسپین کاسپین
آرشین پرواز
29 شهریور - 2 مهر

تور کیش 30 شهریور 99
2 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
30 شهریور - 1 مهر

تور قشم 1 و 2 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
قصر آریا
1 مهر - 5 مهر

تور مشهد 12 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 15 مهر

تور کیش 3 و 4 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
تابان تابان
آرشین پرواز
4 مهر - 7 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما