جاده یونگاس

📅 بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بازدید : 428
 
 
جاده یونگاس معروف به Death road یا همان جاده مرگ در سال 1930 توسط زندانیان پاراگوئه ساخته شد و تنها مسیریست که از رشته کوه های آندز و از اعماق جنگل های آمازون می گذرد و دو شهر کورویکو  و لاپاز را به هم متصل می کند.
رانندگی در این جاده بسیار دشوار و خطرناک می باشد ترن هوایی مثال خوبی برای این جاده می باشد ، این جاده به طول 69 کیلومتر  و با ارتفاع 3.600 متری از سطح دریا و دره ای به عمق 2.800 متر بسیار ترسناک می باشد و یک اشتباه کوچک در رانندگی باعث سقوط مرگبار در دره را پیش رو دارد.
جاده خطرناک دیگری به نام جاده یونگاس جنوبی هم وجود دارد که دست کمی از خطرناک بودن جاده یونگاس شمالی ندارد این جاده لاپاز را به چولومانی متصل می کند.
این جاده  به عرض 3 متر بدون هیچ محافظت و گارد ریلی از این جاده عبور می کنند اشین های سنگین ، کامیون ها و تریلر های به صورت دو طرفه از این جاده عبور می کنند ، عبور از این جاده جرات و مهارت در رانندگی زیادی می خواهد و تعبیر دیگری عبور از این جاده نوعی دیوانگی است.
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره جاده یونگاس

کوروش نادری رجه دی 1400
19 نفر پسندیدند
باعرض سلا. قبلا هم اطلاعاتی کمی ازاین جاده داشتم . سوای جاذبه ها. خطرات. ارتفاع جاده وکسب اطلاعات جدید بی تعارف این جاده بقول معروف خوراک 50 درصد از رانندگان ایرانی هست. چون هم ایرانیها رانندگان خبره ایی هستند وهم هیچ جاده ایرانی استاندارد بین المللی نیست..

lahzeakhar.com/news/2937-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DB%8C%D9%88%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B3

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به جاده یونگاس