موزه سمیه
موزه سمیه به شکل سندان و بدون پنجره و نمای آن آلمنیومی و شش ضلعی توسط شرکت فرنادو رمئو با که با 28 ستون فولادی به شکل ها و قطر های نا متقارن طراحی و ساخته شد ، این ساختمان 6 طبقه و  هر چه به طبقات بالا تر می رود عریض تر می شود به طوری که در طبقه بالای آن سقف قابل حرکت و با نور طبیعی روشنایی گالری را تامین می کند.
حجم این ساختمان مانند شئی است که از آسمان نازل و از قطعات منحنی متعددی پدید آمده است که شکل نا متقارن و فرم ارگانیکی را  پدید آورده است.
طراحی موزه سمیه به گونه ایست که اگر از طبقات بالا شروع به دیدن آثار کنید به صورت دورانی به سمت طبقه اول راه پیدا می کنید  به طوری که متوجه نمی شوید کی به طبقه پایین رسیدید.
در طبقات پایین این ساختمان ، آمفی تئاتر ، دفتر اداری ، رستوران ، انبار ها و کتاب خانه اختصاص داده شده است و در طبقات بالا تر سالن های نمایش عظیم و چشم گیری با نور سقفی طبیعی قرار گرفته است.
در این موزه بیش از 60 هزار آثار مکزیکی و اروپایی نگهداری می شود که از آثار معروف آن می توان مجسمه نوازنده ترومپت ساخته ی سالوادور دالی  ، مجسمه عشق پنهانی ،ساخته آنتونیو روستی و آثار دیگری از لئوناردو داوینچی ، کلود مونه و  پل سزان می توان نام برد.امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه سمیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور کیش 4 بهمن 98
3 شب
کیش ایر
وقت سفر
4 بهمن - 7 بهمن

تور کیش 11 بهمن 98
3 شب
کاسپین
همیشه سفر
11 بهمن - 14 بهمن

تور مشهد دی و بهمن 98
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
30 دی - 6 بهمن

تور قشم 4 بهمن 98
2 شب
قشم ایر
وقت سفر
4 بهمن - 6 بهمن

تور کیش 4 بهمن 98
2 شب
وارش
ارزین سیر ایرانیان
4 بهمن - 6 بهمن

تور قشم دی و بهمن 98
2 شب
قشم ایر
پرواز ایرانیان
4 بهمن - 7 بهمن

تور شیراز 2 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
آرانا پرواز
2 بهمن - 5 بهمن

تور کیش 4 بهمن 98
4 شب
زاگرس
ارزین سیر ایرانیان
4 بهمن - 8 بهمن

تور مشهد 29 دی 98
2 شب
ایران ایر
گلبرگ سیر
29 دی - 1 بهمن

تور کیش 30دی 98
4 شب
کاسپین
دانیار سفر پارسیان
30 دی - 4 بهمن